Warszawa. Zerwana sieć trakcyjna, podtopione ulice. "Jak komuś zabraknie wody, może sobie nabrać"

Nad Warszawą przechodzą ulewy, wieje też silny wiatr. Na trasie Otwock-Warszawa Falenica nie kursują pociągi, bo na sieć trakcyjną spadło drzewo. Z kolei przy ulicy Kondratowicza na Bródnie doszło do awarii wodociągowej - powstała "rzeka" dosłownie zalała ulicę, uniemożliwiając przejście. Występują też lokalne podtopienia.

W poniedziałek nad Warszawą - podobnie jak nad niemal całą Polską - przechodzą ulewy, którym towarzyszą silne powiewy wiatru. W związku z lokalnym podtopieniami interweniuje straż pożarna, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 2. stopnia dla województwa mazowieckiego, a przed silnym wiatrem i możliwymi nawałnicami ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Ulewy w Warszawie. "Jak komuś brakuje wody w kranie, to może nabrać przy Kondratowicza"

Przy ulicy Kondratowicza 41 na warszawskim Bródnie doszło do dużej awarii kanalizacyjnej. Doszło tam do uszkodzenia przewodu wodociągu, a wezbrana woda zalała kilkaset metrów chodnika. Sytuacji nie pomaga także padający deszcz. Okoliczne ulice są dosłownie zalane, a wody jest tak dużo, że przypomina płynącą rzekę. 

"Jeżeli komuś brakuje wody w kranie, to może sobie nabrać przy Kondratowicza 41" - napisał pan Krzysztof, który zamieścił w mediach społecznościowy film nagrany na miejscu awarii na Bródnie. Można go obejrzeć poniżej. 

Zobacz wideo

Jak podaje TVN Warszawa, mieszkańcy trzech bloków w okolicy Malborskiej 3 i Kondratowicza 45 nie mieli wody, a w okolicy postawiono beczkowóz. Awaria ma być sukcesywnie usuwana przez MPWiK.

Awaria wodociągowa przy ulicy KondratowiczaAwaria wodociągowa przy ulicy Kondratowicza Fot. Adam Stepien / Agencja Wyborcza.pl

Zerwana sieć trakcyjna. Utrudnienia pod Warszawą

W związku z silnym wiatrem doszło też do awarii w kursowaniu pociągów SKM i KM. W Józefowie drzewo spadło na kolejową sieć trakcyjną, co sprawiło, że zablokowany został przejazd w obu kierunkach między stacjami Otwock i Warszawa Falenica. 

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM - ZTM w pociągach SKM i KM na odcinkach: W-wa Zachodnia - Otwock - Warszawa Zachodnia - informuje ZTM.

Dodatkowo bilety KM honorowane są w autobusach linii: 115, 125, 147, 521, 525, 702 - na całych długościach tras w obu kierunkach. Koleje Mazowieckie uruchomiły kursowanie zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Warszawa Falenica - Otwock - Warszawa Falenica. W autobusach tych honorowane są bilety ZTM.

Więcej o: