Warszawa. Mieszkańcy stolicy ocenili, jak Rafał Trzaskowski radzi sobie z awarią oczyszczalni ścieków

70 proc. mieszkańców Warszawy uważa, że Rafał Trzaskowski sprawdził się jako dobry gospodarz miasta w obliczu awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Niemal 63 proc. twierdzi, że władze miasta zadziałały szybko i sprawnie - wynika z sondażu dla Kantar Polska.
Zobacz wideo

Stołeczny ratusz zarządził przeprowadzanie sondażu, w którym mieszkańcy Warszawy wypowiedzieli się na temat reakcji władz miasta na awarię rurociągu, przesyłającego ścieki do oczyszczalni ścieków "Czajka".

Wynika z niego, że o samej awarii słyszało 98 proc. mieszkańców stolicy słyszało. Jednocześnie "aż 85 proc. z przepytanych osób stwierdziło, że awaria nie miała wpływu na jakość warszawskiej kranówki. Tylko nieliczni stwierdzili, że jakość wody się pogorszyła" - czytamy na stronie internetowej urzędu miasta.

Zdecydowana większość, 70 proc. osób które wiedzą o awarii kolektora ocenia, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski bardzo dobrze poradził sobie w kryzysowej sytuacji. Ponad połowa, 63 proc. stwierdziło, że władze miasta zareagowały szybko i sprawnie.

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Warszawy w wieku 15 lat i więcej. Badanie przeprowadzono od 9 do 14 września.

Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka"

We wtorek 27 sierpnia doszło do poważnej awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. W jej wyniku doszło do usterki dwóch kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni. W reakcji na zaistniałą sytuację premier Mateusz Morawicki zlecił budowę alternatywnego systemu przesyłowego. Dodatkowy rurociąg zainstalowano na moście pontonowym zbudowanym na rzece.

Od momentu wystąpienia awarii do Wisły zrzucono trzy i pół miliona nieoczyszczonych ścieków, które zawierały także ścieki przemysłowe.

Więcej o: