Nietypowe odwiedziny na Pradze-Północ. Zielona papużka usiadła na parapecie i powiedziała "Cześć!"

Strażnicy miejscy wezwani do jednego z mieszkań na Pradze-Północ, w którym pojawił się nietypowy gość - zielona papużka. Okazało się, że nie tylko jest ona oswojona, ale i umie mówić. - Właścicielkę mieszkania przywitała, mówiąc: "Cześć!" - relacjonuje Ekopatrol.
Zobacz wideo

Strażnicy z warszawskiego Ekopatrolu w niedzielę wieczorem otrzymali nietypowe zgłoszenie. Na parapecie jednego z mieszkań na ulicy Stalowej przysiadła zielona papużka z czerwonym ogonem. Była całkowicie oswojona i wcale nie bała się ludzi.

Praga-Północ. Mieszkankę odwiedził nietypowy gość

Nie zapukała do drzwi - pojawiła się od razu na... parapecie. Jak się okazało była nie tylko piękna i egzotyczna, ale także dobrze wychowana. Właścicielkę mieszkania przywitała mówiąc: 'Cześć!'

- relacjonują strażnicy. Jak dodają, właścicielka mieszkania zajęła się ptakiem do czasu przyjazdu Ekopatrolu. Strażnicy, którzy przyjechali na miejsce, przetransportowali papużkę do Ptasiego Azylu przy warszawskim ZOO. Tam będzie czekała na swojego właściciela. Papużka jest zaobrączkowana - niewykluczone, że to pomoże w odnalezieniu jej opiekuna, któremu być może uciekła.

Strażnicy miejscy regularnie interweniują w sprawie papug, które uciekły swoim właścicielom. Na początku września Ekopatrol informował o papudze z nogą w gipsie, która wleciała do jednego z mieszkań na Mokotowie.

Więcej o: