Praga-Północ. Agresywny mężczyzna z maczetą na ul. Jagiellońskiej. "Zaczął iść w naszą stronę"

Na skrzyżowaniu przy ulicy Jagiellońskiej (Praga-Północ) doszło do niebezpiecznej sytuacji. Ze stojącego na światłach pojazdu wyszedł mężczyzna, który wyjął z bagażnika maczetę i szybkim krokiem ruszył z nią w stronę innego z samochodów. Zdarzenie zarejestrowała kamera.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę po godzinie 1 w nocy przy ulicy Jagiellońskiej na Pradze-Północ. Nagranie rejestrujące zajście opublikowano na profilu Stop Cham, który piętnuje przypadki agresji na polskich drogach. 

Praga-Północ. Z samochodu wyszedł mężczyzna z maczetą

Autor nagrania opisuje, że gdy dojeżdżał do skrzyżowania, zobaczył na nim stojący na światłach samochód z otwartymi drzwiami. "I sobie mówię: "o ktoś wysiada, albo nie, albo jednak tak" i wysiadł, jak widać facet" - relacjonuje pod przesłanym filmem. Jak dodaje, dostrzegł, że mężczyzna podchodzi do bagażnika swojego pojazdu, a następnie wyjmuje z niego jakiś przedmiot. 

Po chwili zdarzenia przybrały zaskakujący obrót - okazało się, że była to maczeta. 

Jak już wyjął maczetę i zaczął iść w naszą stronę, to dziewczyna zaczęła mi mówić "cofaj", tak też zacząłem robić, jak już odjeżdżaliśmy facet krzyknął "gdzie ku...a", ominęliśmy go i pojechaliśmy dalej
Generalnie wcześniej się z tym samochodem nie mijaliśmy, więc nie było jak mu zajść za skórę. Facet był mocno nabuzowany

- opisuje mężczyzna.

 

W dalszej części nagrania widać, że agresor po przejściu pewnej odległości przeszedł za barierki oddzielające jezdnię od trawnika. Samochód, z którego wyszedł a następnie wyjął maczetę, skręca po chwili w boczną ulicę. 

Sprawę skomentowała Komenda Stołeczna Policji. Jak poinformowano, funkcjonariusze nie mieli wcześniej zgłoszenia o zdarzeniu, bo autor nagrania udostępnił je w mediach społecznościowych, ale nie zadzwonił na policję. "Sytuacja charakterystyczna niestety dla dzisiejszych czasów. Ważniejsze od powiadomienia odpowiednich służb jest zamieszczenie nagrania w sieci lub przekazanie go do mediów. Niestety zabrakło zgłoszenia, a to ono umożliwia szybką reakcję" - czytamy w komunikacie.

Zobacz też: Policja publikuje nagranie z wyczynami polskich kierowców

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (102)
Praga-Północ. Agresywny mężczyzna z maczetą na ul. Jagiellońskiej. "Zaczął iść w naszą stronę"
Zaloguj się
 • takaprawda3000

  Oceniono 142 razy 138

  Zwykły terrorysta, który próbuje kogoś zabić. Kierowca powinien po nim przejechać i dostać jakieś ważne odznaczenie Państwowe za wyrwanie chwasta.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 70 razy 56

  "Ważniejsze od powiadomienia odpowiednich służb jest zamieszczenie nagrania w sieci lub przekazanie go do mediów. Niestety zabrakło zgłoszenia, a to ono umożliwia szybką reakcję" - czytamy w komunikacie."

  Za obecnych rządów, kiedy prorządowe media mają dostęp do śledztw i protokołów zeznań najpierw upewniłbym się, że owy maczetoman nie jest jakimś pociotkiem partyjniaka z pisbolszewii, życie i zdrowie jednak ważniejsze niż zgłoszenie "odpowiednim" służbom.

 • sobieryba

  Oceniono 52 razy 42

  W Warszawie? Nudy.. Jakby ten filmik był z Malmo albo Kolonii (a agresor miał brodę) to by TVP Info miało newsa dnia...

 • koment22

  Oceniono 42 razy 42

  Zapewne poszedł do pobliskiego parku, aby zwiększyć bezpieczeństwo przebywających tam osób, czy też np. kobiet wracających z nocnej zmiany. By żyło się bezpieczniej !

 • antykancelista73

  Oceniono 39 razy 37

  dla takiego sqrwysyna trzy precyzyjnie dobrane porcje ołowiu i do wapna!!!!

 • metaxo

  Oceniono 48 razy 34

  Tak się kończy oglądanie Wiadomości TVPis.

 • Jerzy Jankowski

  Oceniono 32 razy 30

  Lepiej nie zgłaszać na policję. Oni tylko czekają aby przywalić zgłaszającemu. Tak zgłaszającemu! A sprawcy i tak nie ustalą. Już to przećwiczyłem.

 • robert.kwi

  Oceniono 34 razy 28

  w takim przypadku ten co był atakowany powinien móc bez żadnego strachu o odpowiedzialność rozjechać napastnika w ramach samoobrony i wyrwania chwasta.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 31 razy 21

  Oczywiście bezradne służby mundurowe w oczekiwaniu na wcześniejsza ale za to wyższą emeryturę resortową nie są w sanie ustalić tożsamości bandyty ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX