Metro wjechało na Targówek i Pragę-Północ. Obok stacji zabytkowe budynki. "Cyberpunk 2077"

"Stacja Szwedzka najładniejsza ze wszystkich", "Trochę szare w porównaniu z innymi stacjami", "Cyberpunk 2077" - to niektóre z komentarzy, które pojawiły się w sieci po otwarciu trzech nowych stacji na II linii metra w Warszawie: Szwedzkiej, Targówka Mieszkaniowego i Trockiej.
Zobacz wideo

W miniony weekend oficjalnie otwarto nowy odcinek drugiej linii metra. Mieszkańcy mogą już dojechać z centrum na Targówek, a do ich dyspozycji są trzy nowe stacje: Szwedzka (na Pradze-Północ), Targówek Mieszkaniowy i Trocka (obie na Targówku). Budowa odcinka trwała trzy lata. W niedzielę 15 sierpnia warszawiacy mogli podróżować II linią metra za darmo. Chętnych nie zabrakło - jak podaje TVN Warszawa, tylko w dniu otwarcia pociągami kursowało 60 tysięcy mieszkańców.

II linia metra. Są trzy nowe stacje. "Cyberpunk 2077"

Mieszkańcy zwracają uwagę, że wszystkie trzy nowe stacje są utrzymane w surowej, szarej kolorystyce i różnią się wyglądem od pozostałych. Pierwsza z nich - Szwedzka - jest zlokalizowana pod ulicą Strzelecką, po wschodniej stronie ulicy Stalowej. Stacja Targówek Mieszkaniowy została wybudowana pod skrzyżowaniem ulicy Pratulińskiej z Ossowskiego, a stacja Trocka - pod skrzyżowaniem Pratulińskiej i Trockiej. 

Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Na peronach dominują kolor biały i szary, są też elementy cegły. Nowością są wypustki torujące drogę osobom niewidomym - zgodnie z sugestiami mieszkańców nie są już metalowe (jak na wszystkich innych odcinkach M1 i M2), a wykonane ze specjalnego, antypoślizgowego tworzywa. Większość mieszkańców chwali wygląd stacji i zwraca uwagę, że są zdecydowane mniej pstrokate, niż stacje na I linii.

Cieszy szerokość peronów i wyjść oraz imponujące tory postojowe za stacją Trocka!
Trochę szare w porównaniu z innymi stacjami M2, ale może to taki zamysł
Jak to dobrze, że te nowe stacje nie są tak obrzydliwie pstrokate!

- czytamy w komentarzach na Facebooku ratusza.

W sieci pojawia się wiele zdjęć, na których widać wyjście ze stacji metra Szwedzka kontrastujące wyglądem z zabytkowym gmachem dawnego kompleksu fabryki kosmetyków Pollena, która została wybudowana w 1899 roku. Stacja i jej otoczenie robią szczególne wrażenie po zmroku - niektórym mrocznym klimatem przypomina to świat z gry RPG "Cyberpunk 2077".

Na nowym odcinku M2 doszło już do małych usterek. Jak informuje Radio Warszawa, w niedzielę na stacji Trocka pękła szyba. 

Z kolei w poniedziałek na tej samej stacji zepsuły się też schody ruchome.

Więcej o: