Metro wjechało na Targówek i Pragę-Północ. Obok stacji zabytkowe budynki. "Cyberpunk 2077"

"Stacja Szwedzka najładniejsza ze wszystkich", "Trochę szare w porównaniu z innymi stacjami", "Cyberpunk 2077" - to niektóre z komentarzy, które pojawiły się w sieci po otwarciu trzech nowych stacji na II linii metra w Warszawie: Szwedzkiej, Targówka Mieszkaniowego i Trockiej.

W miniony weekend oficjalnie otwarto nowy odcinek drugiej linii metra. Mieszkańcy mogą już dojechać z centrum na Targówek, a do ich dyspozycji są trzy nowe stacje: Szwedzka (na Pradze-Północ), Targówek Mieszkaniowy i Trocka (obie na Targówku). Budowa odcinka trwała trzy lata. W niedzielę 15 sierpnia warszawiacy mogli podróżować II linią metra za darmo. Chętnych nie zabrakło - jak podaje TVN Warszawa, tylko w dniu otwarcia pociągami kursowało 60 tysięcy mieszkańców.

II linia metra. Są trzy nowe stacje. "Cyberpunk 2077"

Mieszkańcy zwracają uwagę, że wszystkie trzy nowe stacje są utrzymane w surowej, szarej kolorystyce i różnią się wyglądem od pozostałych. Pierwsza z nich - Szwedzka - jest zlokalizowana pod ulicą Strzelecką, po wschodniej stronie ulicy Stalowej. Stacja Targówek Mieszkaniowy została wybudowana pod skrzyżowaniem ulicy Pratulińskiej z Ossowskiego, a stacja Trocka - pod skrzyżowaniem Pratulińskiej i Trockiej. 

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Na peronach dominują kolor biały i szary, są też elementy cegły. Nowością są wypustki torujące drogę osobom niewidomym - zgodnie z sugestiami mieszkańców nie są już metalowe (jak na wszystkich innych odcinkach M1 i M2), a wykonane ze specjalnego, antypoślizgowego tworzywa. Większość mieszkańców chwali wygląd stacji i zwraca uwagę, że są zdecydowane mniej pstrokate, niż stacje na I linii.

Cieszy szerokość peronów i wyjść oraz imponujące tory postojowe za stacją Trocka!
Trochę szare w porównaniu z innymi stacjami M2, ale może to taki zamysł
Jak to dobrze, że te nowe stacje nie są tak obrzydliwie pstrokate!

- czytamy w komentarzach na Facebooku ratusza.

W sieci pojawia się wiele zdjęć, na których widać wyjście ze stacji metra Szwedzka kontrastujące wyglądem z zabytkowym gmachem dawnego kompleksu fabryki kosmetyków Pollena, która została wybudowana w 1899 roku. Stacja i jej otoczenie robią szczególne wrażenie po zmroku - niektórym mrocznym klimatem przypomina to świat z gry RPG "Cyberpunk 2077".

Na nowym odcinku M2 doszło już do małych usterek. Jak informuje Radio Warszawa, w niedzielę na stacji Trocka pękła szyba. 

Z kolei w poniedziałek na tej samej stacji zepsuły się też schody ruchome.

Więcej o:
Komentarze (49)
Metro wjechało na Targówek i Pragę-Północ. Obok stacji zabytkowe budynki. "Cyberpunk 2077"
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 66 razy 46

  Szyba nie "pękła", tylko została zbita przez patriotycznego Suwerena. Jest na monitoringu. Takich "pęknięć" na tym odcinku będzie multum. "Brajan, to ty nie zbijesz tej szybki?"

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 36 razy 24

  Czy była transmisja w TVP dezinfo?

 • pies_1

  Oceniono 21 razy 17

  Co za różnica jak wygląda, ważne że jeździ. Widzieliście kiedyś metro w Londynie, albo w NYC?

 • kotka1910

  Oceniono 15 razy 15

  Na żywo to trochę lepiej wygląda niż na zdjęciach. Sama okolica jest dość nieciekawa i projektant podnajął się dość odważnego zadania by to wszystko zharmonizować. Myślę,że negatywne reakcje są związane z tym,że ludzie nie są przyzwyczajeni ale z czasem te stacje na pewno dobrze się w piszą w krajobraz dzielnicy..

 • sidamo

  Oceniono 8 razy 6

  To teraz zabrac sie za rewitalizacjie okolic Szwedzkiej i bedzie spoko.

 • wbkubiak

  Oceniono 13 razy 5

  A 3trzecia linia Patryka J. kiedy?

 • kmwsm

  Oceniono 7 razy 1

  Chcecie zobaczyc jak wygladaja stacje metra w Toronto? Nie uwierzylibyscie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX