Warszawa. Rowerzysta mknął tunelem trasy S8. "Limit prędkości 120/h, obok ścieżka rowerowa"

Media społecznościowe obiegło zdjęcie rowerzysty mknącego tunelem czteropasmowej Trasy Armii Krajowej (jej przedłużeniem jest Trasa Toruńska), którą z dużą prędkością poruszają się samochody. "Obok jest oczywiście, na całej jej długości, ścieżka rowerowa. No ale po co z niej korzystać, prawda?" - piszą aktywiści, którzy nagłośnili sprawę.
Zobacz wideo

Na facebookowym profilu Typowy Miejski Aktywista zamieszczono zdjęcie rowerzysty jadącego tunelem Trasy Armii Krajowej na jezdni prowadzącej w stronę mostu Grota Roweckiego. To trasa szybkiego ruchu, która stanowi fragment ekspresowej obwodnicy Warszawy oraz dróg ekspresowych S7 i S8 (dawniej nazywała się Trasą Toruńską, która jest teraz jej przedłużeniem po prawobrzeżnej stronie miasta).

Rowerzysta mknął w tunelu Trasy Armii Krajowej. "Gratuluję brawury"

Rowerzyści mają zakaz wjazdu na trasy ekspresowe. Mimo to niektórzy decydują się go złamać, chcąc szybciej dostać się do celu.

"Czteropasmówka z dopuszczalną prędkością 120 [na większości trasy dopuszczalna prędkość to 90 km/h - red.]. Obok jest oczywiście, na całej jej długości, ścieżka rowerowa. No ale po co z niej korzystać, prawda?" - napisali aktywiści, którzy zamieścili zdjęcie mężczyzny mknącego na rowerze ekspresówką.

Fotografia wywołała poruszenie wśród kierowców, którzy podkreślają, że mimo znajdującej się tuż za tunelem akustycznym drogi rowerowej, na tym odcinku trafiają na cyklistów regularnie.

Gratuluję temu panu, brawury oczywiście. Niedawno widziałem takiego podobnego jak jechałem przez wiadukt na Jerozolimskich. Co tam, że ścieżka rowerowa jest obok
Typowe. U nas droga wojewódzka - 1 pas w każdą stronę, sznur tirów, obok ścieżka rowerowa. I co? Jeżdżą drogą
Parę dni temu mijałam na tej trasie parę kilometrów dalej panią w długiej kiecce na "damce"
Samobójca czy jak? przecież jest ścieżka rowerowa! i to od Żoliborza po Marki! :o
Bardzo częsty widok na polskich drogach, pytanie jest tylko jedno, dlaczego policja nie karze za to mandatami

- czytamy w komentarzach.

Rowerzyści zwracają z kolei uwagę, że choć trasy rowerowe wokół S8 faktycznie są, to ich przebieg nie jest najlepszy - krążą wokół ślimaków przeznaczonych dla samochodów, a pokonanie nimi tej samej trasy zajmuje dużo więcej czasu.

Przypadków łamania zakazu było więcej i nie dopuszczają się go tylko rowerzyści. W czerwcu tego roku pasem awaryjnym trasy AK jechało dwóch nastolatków na hulajnodze elektrycznej. Ich "rajd" zarejestrowano na Trasie Armii Krajowej na odcinku tuż przed mostem Grota-Roweckiego. W sierpniu "siódemką" w stronę Warszawy przemieszczał się młody mężczyzna na hulajnodze. Podejrzewano, że wjechał na ekspresówkę, bo droga z boku miała gorszą nawierzchnię.

Więcej o:
Komentarze (276)
Warszawa. Rowerzysta mknął tunelem trasy S8. "Limit prędkości 120/h, obok ścieżka rowerowa"
Zaloguj się
 • edimerc

  Oceniono 237 razy 131

  Czy jeśli jezdnia ma "gorszą nawierzchnię" albo"pokonanie nią tej samej trasy zajmuje dużo więcej czasu" to mogę jechać autem po ścieżce rowerowej?
  Rowerzyści to najbardziej roszczeniowa i bezczelna grupa społeczna. Stonka.

 • kaktus-2

  Oceniono 135 razy 97

  Bo to zwykły pedalarz był... (nie mylić z rowerzystami).
  Sam jestem rowerzystą i aktywnie i często poruszam się po mieście na rowerze. Mam serdecznie już dość roszczeniowych pedalarzy, którym wiecznie się nic nie podoba, którzy najpierw blokują miasto, żeby wybudować ścieżki rowerowe, a potem zapieprzają po ulicach i przejściach dla pieszych. Widok zsiadającego z roweru przed przejściem dla pieszych jest prawie niemożliwy do zaobserwowania...

 • 1234pablo

  Oceniono 102 razy 68

  Przecież żyjemy w Polsce. Tutaj łamanie przepisów, ale też zwykła kradzież, cieszą się dużym zrozumieniem. Co zresztą widać po notowaniach rządzących.

 • eliot_rosewater

  Oceniono 79 razy 63

  Przecież to nie zwykły rowerzysta, tylko kolarz. Oni nigdy nie jeżdżą po ścieżkach ;)

 • wesslingharald

  Oceniono 78 razy 62

  Ścieżka rowerowa jest dla staruszek i dla dzieci. Macho pedaleros się nie zniży :/

 • glencok

  Oceniono 49 razy 47

  Ostatnio dojazd ze świeżo oddanego odcinka A1 pod Częstochową ( jak na razie specjalnie niczego z niczym nie łączy) wyremontowaną drogą do centrum Częstochowy, jest tam piękna równiutka droga rowerowa, a 30 cm obok niej dwóch "zawodowych" kolarzy jadących obok siebie (!!!) a za nimi nie mogący ich wyprzedzić przez duży ruch z naprzeciwka kierowca ciągnący przyczepę kempingową, a za nim korek. sam jestem rowerzystą ale jak widzę takich cepów to mi się słabo robi

 • masofrev

  Oceniono 87 razy 45

  Rowerowe bydło zawsze lekceważy przepisy... A potem płacz, jak ich coś rozjedzie, i ten argument, że kierowca jechał 5 km/h za szybko i to jego wina.
  Ale to i tak mały pikuś. We Włoszech widziałem peleton 5 kolarzy jadących tunelem, BEZ ŚWIATEŁ, mimo wyraźnego znaku zakazu wjazdu do tunelu dla rowerów. Cudem uniknęli zmiażdżenia przez TIR-a. który w ostatniej chwili zdołał wyhamować.
  Niestety, bycie rowerzystą to jakiś stan umysłu...

 • pograniczewogniu

  Oceniono 55 razy 45

  zawsze to jakaś alternatywa dla rzucenia sie pod pociag.......

 • wujek_mirek

  Oceniono 41 razy 29

  Parę miesięcy temu inny specjalista, też na wylotówce blisko tegoż miejsca, stracił życie, gdyż jechał środkowym pasem i trafił go samochód wyjeżdżający znad wzniesienia. Lamentu było co nie miara, bo to jakiś artysta był, dodatkowo fan rowerów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX