TVP Info boi się "ściskających się chłopców" na plakatach w stolicy. Autor: To przecież bliźniacy

"Warszawiacy mają wątpliwości co do intencji eksponowania takiego motywu" - pisze portal TVP Info, sugerując, że rysunek dwóch obejmujących się chłopców, zachęcających do głosowania budżetu partycypacyjnego w stolicy, nie powinien znaleźć się w przestrzeni publicznej. Bartek Podlewski, twórca grafiki, odpowiada: "To jest śmieszne - oczywiście do momentu, aż nie zacznie być straszne".

Jeśli wierzyć TVP Info, do redakcji wpłynął list oburzonego mieszkańca stolicy, który dostrzegł na jednym z autobusów gorszący plakat. "Autor zdjęcia był zdegustowany sytuacją, w której władze stolicy promują w środkach komunikacji miejskiej ilustracje ściskających się chłopaków" - donosi portal, podzielając oburzenie.

Dziennikarze TVP Info okazali się dociekliwi. W dalszej części artykułu poinformowali, że dotarli do innej wersji plakatu - tej, którą urząd miasta umieścił w mediach społecznościowych. Chodzi o tę grafikę:

Na "rozszerzonej" wersji plakatu znalazło się wyjaśnienie: obejmujący się Franek i Heniek to nie kochankowie, ani nawet bliscy przyjaciele. To bracia bliźniacy! Ale swoiste dementi nie przekonało dziennikarzy. "Nie wiadomo, dlaczego władze stolicy nie zdecydowały się chociaż krótko wyjaśnić sprawy już w reklamach zamieszczanych na autobusach, a jedynie na znacznie rzadziej przecież odwiedzanych stronach urzędu" - stwierdzili autorzy informacji.

Przytulanie to ludzki odruch

Postanowiliśmy zapytać u źródła, czy rzeczywiście planowano wprowadzić w błąd niczego niepodejrzewających mieszkańców Warszawy. Bartek Podlewski z Bakcyl Studio, twórca rysunku oraz koncepcji z Frankiem i Heńkiem, twierdzi, że jest wdzięczny redakcji TVP Info "za zasięgi":

- Nie spodziewałem się takiego rozgłosu, zwłaszcza, że - jak wynika z artykułu - jeden oburzony autor listu nagle ewoluował w wielu oburzonych mieszkańców stolicy. Niemniej chciałbym podziękować TVP Info, być może dzięki temu tekstowi więcej osób zagłosuje w budżecie obywatelskim - do czego oczywiście zachęcam wszystkich warszawiaków niezależnie od orientacji seksualnej - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl. - Tak czasem bywa w życiu, że ludzie się przytulają: czy to w relacji koleżeńskiej, braterskiej czy jakiejkolwiek innej. To po prostu ludzki odruch.

Zapytany o to, dlaczego ktoś "ukrył" "status" dwóch chłopców na reklamach przyklejanych na pojazdy, stwierdził:

- Jestem autorem grafiki i tekstów, nie miałem wpływu na to, jak dokładnie zostaną rozplanowane w internecie, a jak "w terenie". Ale nie uważam, aby to była sytuacja, w której w ogóle trzeba się komuś tłumaczyć z tego, kogo przedstawia rysunek: gejów, braci bliźniaków czy może braci bliźniaków w kazirodczym związku. Naprawdę najlepszy komentarz w tej sprawie już padł - i jest to zdjęcie obejmujących się czule braci Kaczyńskich. No i tak na marginesie, może i lepiej, że na autobusach nie ma dopisku o bliźniakach. Jeszcze przed wyborami mogłoby to zostać odebrane politycznie... 

A co na to warszawiacy?

Czy rzeczywiście są oburzeni tak bardzo, jak sugeruje redakcja TVP Info? Komentarze pod postem stacji na Twitterze raczej tego nie potwierdzają. Za to odnaleziono dużo więcej przytulających się par uwiecznionych na zdjęciach. Nie zabrakło m.in. znanych bliźniaków, a także polityków PiS

Więcej o:
Komentarze (250)
TVP Info alarmuje: na plakatach reklamujących budżet obywatelski jest rysunek obejmujących się chłopców. Twórca kampanii odpowiada
Zaloguj się
 • kina9

  Oceniono 127 razy 113

  DEBILIZM polactwa osiąga kolejne szczyty .
  To chory naród nie warty samostanowienia. Tak jest jak katoidioci pod wodzą czarnych pedofili
  mają wpływ na życie ludzi.
  Rewolucja we Francji pokazała co należy zrobić. Mają teraz spokój.

 • hopsiupbec

  Oceniono 81 razy 77

  " "Autor zdjęcia był zdegustowany sytuacją, w której władze stolicy promują w środkach komunikacji miejskiej ilustracje ściskających się chłopaków" - donosi portal, podzielając oburzenie."

  Gdzie tu ściskanie się? Po prostu dwaj bracia czy kumple wspierają się.
  Jak ktoś widzi ściskanie się, niech idzie do psychiatry, bo najwyraźniej komuś ze wszystkim się kojarzy.

 • myczyoni

  Oceniono 55 razy 51

  Czyżby owi oburzeni mieli problem z własną seksualnością, podobnie jak niektórzy księża 🤣?

 • sepia1111

  Oceniono 53 razy 47

  Matko odtrąć swoje dziecko! Ojcze udaj, że nie widzisz wyciągniętych rączek synka! Tylko przedstawiciele kleru mogą przytulać?????

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 45 razy 45

  Ubaw po pachy! Ściskających się dwóch facetów nie widzę,jedynie przyjacielski gest ręki założonej na bark kolegi,a może brata blizniaka. Jednak chore skojarzenia,czyli fobie rozmaite,można leczyć u psychiatry.

 • iso2

  Oceniono 42 razy 42

  Albowiem PiS to stan umysłu

 • dziodzioslaw

  Oceniono 39 razy 39

  Czy piłkarze to geje? Po każdej bramce ściskaniu się, tfu a nawet całowaniu nie ma końca. Powinni zakazać piłki nożnej. I nie pokazywać tego świństwa w tv!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX