Metro wjeżdża na Targówek. Trzaskowski zaprasza na przejazd 15 września

Wojewoda mazowiecki wydał już wszystkie potrzebne zgody i będą mogły wystartować trzy nowe stacje metra II linii. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oznajmił, że ta część metra będzie otwarta w niedzielę 15 września i zaprosił mieszkańców do korzystania z niego tego dnia bezpłatnie.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera ogłosił 13 września, że w czwartek wydane zostało sześć decyzji na użytkowanie metra w Warszawie. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości zostaną otwarte trzy nowe stacje metra II linii: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka.

Mam dla państwa bardzo dobre wiadomości, metro dotarło na Targówek. I już dzisiaj mogę zaprosić państwa na otwarcie nowych stacji. Spotkamy się w niedzielę i wtedy za darmo będzie można pojechać metrem

- mówił tuż po decyzji wojewody Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Podziękował też Sipierze za "dobrą współpracę". Prezydent stolicy wyraził też nadzieję, że na początku 2020 roku będzie można oddać kolejne stacje, tym razem z "zachodniej nitki" II linii metra, czyli te na Woli. - Zapraszam wszystkich na Pragę i Targówek w niedzielę - powiedział na koniec.

Rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń przekazywała, że spółka będzie potrzebowała do 72 godzin na uruchomienie nowych stacji. 

Budowa wschodniego odcinka metra (trzech stacji: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka) zakończyła się w maju tego roku.

Więcej o:
Komentarze (62)
II linia metra w Warszawie. Wojewoda wydał zgody, trzy nowe stacje zostaną otwarte: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka
Zaloguj się
 • pe_ro

  Oceniono 54 razy 32

  Kaczor dla stolicy wybudował muzeum a Gronkiewicz-Trzaskowski metro. Niech warszawiacy ocenią co bardziej jest im dzisiaj potrzebne.

 • zdad

  Oceniono 29 razy 27

  Ale fajnie! Dla tych, którzy będą korzystać to świetna wiadomość, a odczują również inni przez zluzowanie innych środków transportu.

 • state77

  Oceniono 34 razy 24

  Targówek Mieszkaniowy??? Ilu ludzi będzie używało drugiego członu tej nazwy???

 • piotrm74

  Oceniono 4 razy 0

  Pierwsza przedwyborcza obietnica zostanie spełniona. Uczniowie szkół średnich pojadą komunikacją za darmo (jednodniowo) BRAWO !!!

 • kemotkemot

  0

  ile jutro obstawiacie ewakuacji nowych stacji metra? Zostawione plecaki, przeciazone schody itp?

 • piotrm74

  Oceniono 9 razy -3

  Admin nie wyrabia się z usuwaniem wpisów. Wolność słowa wg opozycji....

 • wojtem

  Oceniono 4 razy -4

  A kiedy beda ukonczone III, IV i V linie metra obiecane w kampanii wyborczej? Jakos o tym cicho. Widac Szambelan Warszawski takimi drobiagami sie nie przejmuje.

 • udet1124

  Oceniono 11 razy -5

  Dlaczego 72 h jeśli obsługa stacji przychodzi do pracy od 2 miesięcy? Rozklady i mapki w wagonach można dokleić później.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX