Metro wjeżdża na Targówek. Trzaskowski zaprasza na przejazd 15 września

Wojewoda mazowiecki wydał już wszystkie potrzebne zgody i będą mogły wystartować trzy nowe stacje metra II linii. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oznajmił, że ta część metra będzie otwarta w niedzielę 15 września i zaprosił mieszkańców do korzystania z niego tego dnia bezpłatnie.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera ogłosił 13 września, że w czwartek wydane zostało sześć decyzji na użytkowanie metra w Warszawie. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości zostaną otwarte trzy nowe stacje metra II linii: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka.

Mam dla państwa bardzo dobre wiadomości, metro dotarło na Targówek. I już dzisiaj mogę zaprosić państwa na otwarcie nowych stacji. Spotkamy się w niedzielę i wtedy za darmo będzie można pojechać metrem

- mówił tuż po decyzji wojewody Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Podziękował też Sipierze za "dobrą współpracę". Prezydent stolicy wyraził też nadzieję, że na początku 2020 roku będzie można oddać kolejne stacje, tym razem z "zachodniej nitki" II linii metra, czyli te na Woli. - Zapraszam wszystkich na Pragę i Targówek w niedzielę - powiedział na koniec.

Rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń przekazywała, że spółka będzie potrzebowała do 72 godzin na uruchomienie nowych stacji. 

Budowa wschodniego odcinka metra (trzech stacji: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka) zakończyła się w maju tego roku.

Więcej o: