Wawer. Zakończyła się obserwacja psychiatryczna 16-latka, który śmiertelnie ranił nożem rówieśnika

Zakończyła się obserwacja psychiatryczna 16-latka, który śmiertelnie ranił nożem rówieśnika. Do tragedii doszło w maju w podstawówce w warszawskim Wawrze.
Zobacz wideo

Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B. 16-latek miał śmiertelnie ranić nożem rówieśnika w podstawówce w warszawskim Wawrze. Sąd skierował go w maju na obserwację, później biegli wnioskowali jeszcze o jej rozszerzenie.

- Mamy sporządzoną opinię, ale na razie jej nie ujawniamy - powiedział RDC rzecznik sądu okręgowego w Warszawie Marcin Kołakowski. Dodał, że aktualnie sprawa oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy.

- Akta z sądu rejonowego zostaną niezwłocznie przekazane, w momencie, kiedy wpłyną, zostanie wyznaczony termin rozprawy. Sąd zdecyduje wówczas czy Emil B. był poczytalny. Jeśli tak, to czy będzie sądzony jak dorosły - wyjaśnił rzecznik.

Zabójstwo w szkole w Wawrze

Do tragedii w warszawskiej szkole doszło w piątek 10 maja. Emil B. w trakcie przerwy między lekcjami zabił sześcioma ciosami nożem swojego kolegę ze szkoły Jakuba K. W sprawie zabójstwa zatrzymano jeszcze czworo innych nastolatków. Tak jak Emil. B przebywają w schroniskach dla nieletnich.

Tymczasem zakończyły się też kontrole kuratorium i warszawskiego ratusza w szkole w Wawrze. Jak przekazali urzędnicy, nie wykazały niczego niepokojącego.

Więcej o: