Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy znów płyną do Wisły. Trwa montaż pompy przy tymczasowym rurociągu

Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy znów wpływają do Wisły. Dzieje się tak dlatego, że instalacja, która tłoczyła nieczystości do tymczasowego rurociągu na moście pontonowym, została rozmontowana. Rzecznik Wód Polskich zapewnia, że nie wynika to z awarii.
Zobacz wideo

Ze słów rzecznika Wód Polskich Sergiusza Kieruzela wynika, że tymczasowa instalacja, przez którą płynęły ścieki z lewobrzeżnej Warszawy, została rozmontowana ze względów technologicznych, a cała sytuacja jest pod kontrolą.

- Pompy zostały odpięte, bo od wczesnych godzin porannych wpinana jest tam pompa zatapialna. To będzie dodatkowa wydajna pompa, którą będzie można łatwo sterować - zarówno jej ciśnieniem, jak i obciążeniem. To ważne w przypadku tej części rurociągu, który znajduje się na moście - powiedział Kieruzel w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Zamontowanie pompy zatapialnej ma także ustabilizować cały system. Rzecznik Wód Polskich zapewnia, że jej montaż był w planach od dawna. Przyznał także, że w czasie montażu pompy ścieki znowu wpływają do Wisły. Ma to potrwać kilka godzin.

Wisła. Awaria kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka". Może powstać kolejny rurociąg

Przypomnijmy, że do awarii kolektorów w oczyszczalni "Czajka" doszło 27 sierpnia. Dzień później ścieki zaczęto spuszczać do Wisły. 9 września uruchomiono rurociąg tymczasowy, który powstał na moście pontonowym, który z budowało wojsko. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział także, że miasto pracuje nad awaryjnym rozwiązaniem i budową rurociągu na moście Marii Skłodowskiej-Curie.

Więcej o: