Zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS: będzie województwo "Warszawa i okolice"

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej w Siedlcach ogłosił, że jeśli jego partia utrzyma władzę, to województwo mazowieckie zostanie podzielone na dwa mniejsze. - Po prostu trzeba będzie to zrobić w ten sposób, że będzie województwo Warszawa i okolice oraz województwo mazowieckie - zapowiedział Kaczyński.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński brał udział w konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Siedlcach. Jak powiedział, jego partia po nadchodzących wyborach parlamentarnych zamierza zająć się kwestią "trudnego problemu województwa mazowieckiego", w którym występuje duża dysproporcja płac. Jak tłumaczył, Mazowsze jako region jest uznawane za bogate, ale te dane są zawyżone przez wyniki bogatej Warszawy. - My tę sprawę będziemy chcieli załatwić - powiedział lider PiS. 

Kaczyński zapowiedział Mazowsza na dwa województwa

Jarosław Kaczyński zapowiedział podział województwa mazowieckiego na dwa mniejsze. 

Po prostu trzeba będzie to zrobić w ten sposób, że będzie województwo Warszawa i okolice i województwo mazowieckie 

- powiedział prezes PiS, dodając, że podział Mazowsza to jedyne rozwiązanie, które "zamknie problem".

My chcemy, żeby te ziemie się rozwijały, my jesteśmy za polityką zrównoważonego rozwoju i to nie tylko w słowach, ale także w czynach. Robiliśmy to już w czasie naszych poprzednich rządów 

- dodał.

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego to kolejna w tej kadencji zapowiedź zmian administracyjnych na Mazowszu. W lutym 2017 roku posłowie PiS zaproponowali powstanie metropolii warszawskiej składającej się ze stolicy i 32 okolicznych gmin. Część samorządów podwarszawskich sprzeciwiała się temu rozwiązaniu, a ostatecznie w kwietniu 2017 wnioskodawcy wycofali się z projektu.

Więcej o:
Komentarze (155)
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS: Będzie województwo "Warszawa i okolice"
Zaloguj się
 • piotreg3

  Oceniono 82 razy 70

  w podziale Mazowsza chodzi tylko o to , aby głosujaca na PO Warszawę oddzielic od glosujacej za PiS reszty wojewodztwa. w ten prosty sposob sprawią, że w województwie mazowieckim Pis bedzie miał proporcjonalnie duzo wieksze poparcie niz ma w obecnej sytuacji. To sprawi ze zdominuje nowy sejmik mazowiecki, a i w sejmiku warszawskim tez cos dostanie. tu chodzi o stworzenie stanowisk dla swoich nienasyconych członków. nie zdziwie sie jak sie okaze , że podziela jeszcze kilka wojewodztw.

 • nadachu12

  Oceniono 68 razy 62

  To od razu proponuję, żeby Polskę też przy okazji podzielić na dwie części: na Wschód i Zachód.
  I wtedy elegancko zachodnią część oraz "Warszawę i okolice" wezmą sobie ci gorszego sortu, co stali tam gdzie stało ZOMO, a wschodnią wezmą sobie prawdziwi Polacy z Prezesem na czele. Proponuję też od razu dopłaty rządowe na przeprowadzki dla tych co są ze wschodu, ale są gorszego sortu i vice versa - dla tych z zachodu, którzy chcieliby być bliżej Ojca Narodu.

 • blackvinyl

  Oceniono 53 razy 41

  Kiedy on sie ujawni ze jest gejem. Przeciez sa gdzies kolesie ktorzy go pchali nad Swidrem

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 48 razy 40

  Prawdziwą motywacją jest oczywiście chęć poprawy wyniku wyborczego i wprowadzenie nowych posłów i senatorów. PIS ma na Mazowszu, ale nie w Warszawie poparcie porównywalne z Podkarpaciem. Będzie można też ukarać Warszawiaków zmniejszeniem dotacji na samorząd. Ciekawe gdzie takie województwo miałoby stolicę. I co mieszkaniec Przasnysza ma wspólnego z Radomiakiem lub Siedlczaninem?

 • m.godwin

  Oceniono 44 razy 38

  Dzielić to on umie.

 • radek_sziwa

  Oceniono 39 razy 37

  Ja bym poszedł o krok dalej i oddzielił Warszawę od Polski. Jako obywatel Warszawy w końcu nie musiałbym się wstydzić za 40% moherowej tłuszczy.

 • majo_rmajor

  Oceniono 38 razy 34

  A nie Zoliborz i okolicre. Gnom bredzi a tłuszcz 500+ go słucha i klaszcze. Znowu patologia wybierze nam złodziei i alfonsow.

 • wildturkey

  Oceniono 38 razy 32

  Kulawy dziadyga z ploretariacko-czerwoną grafiką w tle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX