Zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS: będzie województwo "Warszawa i okolice"

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej w Siedlcach ogłosił, że jeśli jego partia utrzyma władzę, to województwo mazowieckie zostanie podzielone na dwa mniejsze. - Po prostu trzeba będzie to zrobić w ten sposób, że będzie województwo Warszawa i okolice oraz województwo mazowieckie - zapowiedział Kaczyński.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński brał udział w konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Siedlcach. Jak powiedział, jego partia po nadchodzących wyborach parlamentarnych zamierza zająć się kwestią "trudnego problemu województwa mazowieckiego", w którym występuje duża dysproporcja płac. Jak tłumaczył, Mazowsze jako region jest uznawane za bogate, ale te dane są zawyżone przez wyniki bogatej Warszawy. - My tę sprawę będziemy chcieli załatwić - powiedział lider PiS. 

Kaczyński zapowiedział Mazowsza na dwa województwa

Jarosław Kaczyński zapowiedział podział województwa mazowieckiego na dwa mniejsze. 

Po prostu trzeba będzie to zrobić w ten sposób, że będzie województwo Warszawa i okolice i województwo mazowieckie 

- powiedział prezes PiS, dodając, że podział Mazowsza to jedyne rozwiązanie, które "zamknie problem".

My chcemy, żeby te ziemie się rozwijały, my jesteśmy za polityką zrównoważonego rozwoju i to nie tylko w słowach, ale także w czynach. Robiliśmy to już w czasie naszych poprzednich rządów 

- dodał.

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego to kolejna w tej kadencji zapowiedź zmian administracyjnych na Mazowszu. W lutym 2017 roku posłowie PiS zaproponowali powstanie metropolii warszawskiej składającej się ze stolicy i 32 okolicznych gmin. Część samorządów podwarszawskich sprzeciwiała się temu rozwiązaniu, a ostatecznie w kwietniu 2017 wnioskodawcy wycofali się z projektu.

Więcej o: