Skrępował suczkę drutem, obciążył kamieniem i utopił. Policja szuka sprawcy. "Zapewniamy anonimowość"

Policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego proszą o pomoc w znalezieniu sprawcy, który brutalnie pozbawił życia kilkuletnią suczkę w typie rasy beagle. Zwierzę zostało znalezione martwe w stawie w Babicach Nowych. Jego ciało były skrępowane drutem, a do grzbietu przymocowano kamień. "Zapewniamy anonimowość" - podkreślają policjanci.
Zobacz wideo

Policjanci z podwarszawskich Starych Babic szukają sprawcy, który ze szczególnym okrucieństwem zabił średniej wielkości psa, którego zwłoki znaleziono w stawie w miejscowości Babice Nowe.

Suczka została wyjątkowo bestialsko potraktowana przez swojego oprawcę. Jej zwłoki były skrępowane drutem, za pomocą którego przymocowany był do jej pleców kamień. Do utopienia psa mogło dojść w ciągu ostatnich dwóch tygodni

- opisuje policja. 

Policja szuka sprawcy, który utopił psa, a jego ciało obciążył kamieniem. "Zapewniamy anonimowość"

Znaleziony w stawie pies był mieszańcem z wyglądu przypominającym rasę beagle. Jego wiek oceniono na 4-7 lat, ważył około 15 kilogramów. Jego zdjęcie można znaleźć na stronie komendy. Policja prosi pomoc wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę w sprawie lub mogą pomóc w ustaleniu tożsamości właściciela bądź sprawcy (nie wiadomo, czy to ta sama osoba). Są one proszone o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z zastępcą naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego komendant Elżbietą Szadkowską w siedzibie jednostki przy ul. Warszawskiej 276 w Starych Babicach lub pod numerem telefonu (22) 60 43 221.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem sprawcy grozi pięć lat więzienia. Policja podkreśla, że zapewnia anonimowość wszystkim osobom, które zdecydują się na pomoc w sprawie. 

Więcej o: