13 osób rannych po zderzeniu tramwajów na Woli. Jeden z pojazdów wypadł z torów, trwa akcja ratunkowa

13 osób zostało rannych w zderzenia dwóch tramwajów (linii 27 i 10) przy wyjeździe z pętli przy Cmentarzu Wolskim. Są duże utrudnienia, tramwaje nie jeżdżą w obu kierunkach. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.
Zobacz wideo

Po godzinie 20 w okolicach Cmentarza Wolskiego zderzyły się tramwaje linii 27 i 10. Jeden z nich wypadł z torów. Jak podaje TVN Warszawa, poszkodowanych jest 13 osób. Przy ulicy Wolskiej trwa akcja ratunkowa. Oba tramwaje są mocno uszkodzone. 

Zderzenie tramwajów na Woli

Jeden z tramwajów podczas zdarzenia wypadł z szyn, konieczne jest użycie ciężkiego sprzętu, żeby go podnieść. Na miejscu jest kilka karetek pogotowia, straż pożarna i służby Tramwajów Warszawskich.  Ewa Szymańska z Komendy Stołecznej Policji przekazała, że do zderzenia doszło w momencie, gdy tramwaj linii 27 wyjeżdżał z zajezdni, a tramwaj linii 10 jechał swoją trasą. 

Rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz przekazał, że obrażenia poszkodowanych nie są ciężkie. Oprócz pasażerów, wśród rannych jest motornicza jednego z tramwajów - podaje "Wyborcza Warszawa"

W związku z wypadkiem występują utrudnienia w kursowaniu linii 10, 13, 26, 27, 28.
Tramwaje skierowane zostały skierowane na objazdy:

Linie 10, 26 i 28 w obu kierunkach:

Al. Solidarnosci - Młynarska - Obozowa - Dywizjonu 303 - Radiowa

Linie 13 i 27 > Cm. Wolski

Al. Solidarności - Młynarska - Obozowa - kraniec Koło

Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z kursująca na trasie:

KRANIEC NOWE BEMOWO - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Wolska - Młynarska - Leszno - Okopowa - Al. Solidarności - OKOPOWA 02.

Więcej o: