Warszawa. 8-latka porwana w Złotych Tarasach? Policja ostrzega, by nie otwierać tej wiadomości

Komenda Stołeczna Policji w Warszawie ostrzega przed fałszywymi informacjami dotyczącymi porwania dziewczynki w centrum stolicy. Linki wysyłane w wiadomościach mogą być przekierowane na niebezpieczne dla użytkowników adresy stron www.
Zobacz wideo

Warszawscy policjanci wydali komunikat, w którym ostrzegają przed otwieraniem linku z wiadomością o porwanym dziecku w centrum Warszawy. Wiadomości te wysyłane są zarówno na adresy e-mail, jak i przesyłane w popularnych komunikatorach czy na portalach społecznościowych.

Warszawa. Policja ostrzega przed fałszywymi wiadomościami o porwaniu dziewczynki

W wiadomości dołączony jest link, który miał przekierowywać użytkowników na oficjalną stronę policji. Tymczasem przekierowanie jest ustawione na niebezpieczne strony, które mogą zawirusować komputer lub telefon danego użytkownika. Treść fałszywej informacji brzmi następująco:

Porwanie w centrum handlowym "Złote Tarasy". Policja publikuje wideo z porwania i prosi o pomoc. Kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie uprowadzenia ośmioletniej dziewczynki w Warszawie. Opublikowali portret pamięciowy podejrzewanego mężczyzny i monitoring zajścia. Porusza się on ciemnym marki Seat Leon. Jeżeli ktoś go rozpozna z nagrania prosimy o kontakt z najbliższym komisariatem.

Policjanci ostrzegają przed otwieraniem wiadomości wysyłanych z niesprawdzonych źródeł. Dodatkowo funkcjonariusze przestrzegają użytkowników: "Pamiętajcie w naszych adresach zawsze na końcu jest .pl".

Więcej o: