Bemowo. Wybuch auta z butlami z gazem. Ewakuowano pobliskie przedszkole

Dwie osoby nie żyją, a trzy zostały ranne na skutek wybuchu na warszawskim Bemowie. Eksplodowały butle z gazem, które stały na naczepie samochodu dostawczego. Służby ewakuowały kilkadziesiąt osób z pobliskich budynków, w tym m.in. dzieci i personel przedszkola.

Trwa wyjaśnianie okoliczności wybuchu, do którego doszło przy ul. Wrocławskiej na Bemowie. Doszło do eksplozji butli z gazem przewożonych przez auto dostawcze.

- W wyniku eksplozji zginął kierowca, który został we wraku samochodu i prawdopodobnie jeden z przechodniów - mówił w rozmowie z dziennikarzami aspirant sztabowy Grzegorz Trzeciak z warszawskiej straży pożarnej. Trzy osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko.

Strażacy przez ponad godzinę chłodzili te butle z gazem, które nie wybuchły. Grzegorz Trzeciak podkreślał, że acetylen w butlach jest bardzo niebezpieczny, konieczna była ewakuacja jednego z budynków mieszkalnych.

- Ewakuowano mieszkańców, a także dzieci z przedszkola. Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość, czynności na miejscu mogą potrwać jeszcze kilka godzin - mówiła po godz. 14 w rozmowie z Metrowarszawa.pl kom. Marta Sulowska, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV.

Warszawa, Bemowo. Wybuch auta dostawczego

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji. - Okoliczności są w tej chwili nieznane, nie wiemy czy była to eksplozja butli, czy też nieszczelność butli, która spowodowała, że gaz wydobywał się w przestrzeń ładunkową samochodu, gdzie doszło do zapłonu - komentował asp. szt. Grzegorz Trzeciak.

W wyniku eksplozji samochód został rozerwany na drobne elementy, które zostały rozrzucone w promieniu 75 metrów. Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie, oraz służba dyżurna miasta.

Więcej o:
Komentarze (17)
Bemowo. Wybuch auta z butlami z gazem. Ewakuowano pobliskie przedszkole
Zaloguj się
 • hilux_ie

  Oceniono 8 razy 6

  "Doszło do eksplozji butli z gazem przewożonych przez auto dostawcze"

  Butle z gazem wozi się na odkrytej pace a nie w vanie, kolejny przykład tzw. "wdupiemaizmu".
  I tylko ludzi szkoda...

 • szczesiu23

  Oceniono 5 razy 5

  Ma ktoś zdjęcie jak wygląda auto dostawcze z naczepą ? bo chyba nie rozumiem co autor miał na myśli ...

 • bacowa

  Oceniono 13 razy 3

  Czasem Trzaskowski nie maczał w tym palców?

  Sasin nie obwieścił ze to katastrofa na skalę Czarnobyla?

 • koenzymq10

  Oceniono 1 raz 1

  Veolia Water Systems wykonawca oczyszczalni Czajka i van należący do tej firmy kilka dni po fakapie eksploduje. ciekawy zbieg okolicznosci

 • koxiarz

  Oceniono 1 raz 1

  “naczepa samochodu dostawczego” moglby ktos opisac jak t cos wyglada bo nie umiem sobie wyobrazic

 • ganro

  Oceniono 12 razy -6

  SPEC-owi jakoś te butle nie wybuchały przez tyle lat ... dobrze, że HGW to sprzedała za grosze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX