Wizyta wiceprezydenta USA w Warszawie. Zamknięte ulice i zmiany w parkowaniu [UTRUDNIENIA]

W związku z obchodami 80. rocznicy II wojny światowej i wizytą wiceprezydenta USA w Warszawie przewidywane są utrudnienia w ruchu. Z użytku wyłączonych zostanie kilkanaście ulic, a w wielu miejscach nie będzie można zaparkować. Innymi trasami pojadą też autobusy.
Zobacz wideo

1 września odbędą się uroczyste obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Do Warszawy zamiast prezydenta USA Donalda Trumpa przyjedzie jego zastępca, Mike Pence. Zostanie w Warszawie do 2 września. W stolicy pojawią się także delegacje z innych państwa, a utrudnienia będą dotyczyć wielu ulic. Na trasie kolumny, którą będą przemieszczać się zagraniczni goście, wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania, które będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. W ramach bezpieczeństwa z ulic tych zniknie 1000 koszy na śmieci.

"Szczególne wymogi bezpieczeństwa związane z przyjazdem licznych zagranicznych delegacji, a także zmiany związane z organizacją uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej będą szczególnie widoczne na drogach" - informuje warszawski ratusz. 

1 września - utrudnienia w Warszawie. Zamknięte ulice i zakazy parkowania

Ulice, którymi będzie się poruszać limuzyna z wiceprezydentem USA, a także drogi krzyżujące się, będą zamykane na półtorej godziny przed planowanym przejazdem. Zmiany będą utrudniały poruszanie się zwłaszcza po Ochocie i Śródmieściu.

Zamknięte dla ruchu będą m.in. ulice w rejonie placu Piłsudskiego i Starego Miasta. Dodatkowo na niektórych ulicach w rejonie Starego Miasta zostanie wprowadzony zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Ograniczenia dotkną także pieszych. Niedostępne będą place Piłsudskiego, Teatralny i Zamkowy. Wygrodzone zostaną także obszary w rejonie hoteli. Droga z Lotniska Chopina, czyli ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Al. Jerozolimskie nie będą zamknięte dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w czasie przejazdu kolumn z gośćmi.

Utrudnienia w rejonie placu Piłsudskiego

1 września - utrudnienia1 września - utrudnienia fot. Infoulice

Od piątku 30 sierpnia od godz. 22 do niedzieli 1 września do godziny 24 wyłączone z parkowania będą ulice: 

Wierzbowa, Skwer Książąt Czartoryskich od Senatorskiej do Ambasady Królestwa Belgii, Canaletta, Niecała, Fredry (włącznie z parkingiem znajdującym się na końcu ulicy przy Ogrodzie Saskim), plac Teatralny (z parkingiem przed Teatrem Wielkim Operą Narodową), plac Piłsudskiego (wraz z parkingiem przed Hotelem Europejskim), plac Małachowskiego, Mazowiecka, Traugutta, pasaż Niżyńskiego, Czackiego, Trębacka, Kozia (droga wewnętrzna łącząca ulicę Focha z Wierzbową, Focha, Moliera, Nowy Przejazd.

Od piątku od godziny 22 do poniedziałku do godziny 20 wyłączone z parkowania będą ulice:

Królewska (od ulicy Krakowskie Przedmieście do Marszałkowskiej), Krakowskie Przedmieście (od Królewskiej do Miodowej), Miodowa (od Krakowskie Przedmieście do ul. Senatorskiej), Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingiem przed gmachem Dowództwa Garnizonu Warszawa), Ossolińskich.

Od soboty od godziny 22 do niedzieli do północy wyłączone z parkowania będą ulice:

Senatorska (od Wierzbowej do Nowy Przejazd), Wierzbowa, plac Piłsudskiego, Focha, Moliera, Królewska (od placu S. Małachowskiego do Krakowskie Przedmieście), pasaż Niżyńskiego (od Traugutta do Królewskiej), plac Małachowskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Trębacka, Ossolińskich (zostanie utrzymany wjazd do parkingu podziemnego hotelu od ulicy Krakowskie Przedmieście).

Dodatkowo na całej długości ul. J. Kilińskiego, Podwale oraz ul. Senatorskiej od ul. Miodowej do ul. Podwale zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Ponadto, 1 września przez cały dzień wyłączone z ruchu pieszego będą pl. Zamkowy oraz tzw. Dziedziniec Trójkątny.

Lotnisko Chopina i trasa do centrum

1 września - utrudnienia1 września - utrudnienia fot. Infoulice

Od piątku 30 sierpnia od godziny 20 do poniedziałku 2 września do godziny 24 wyłączone z parkowania będą ulice:

•Żwirki i Wigury,

• A. Krzyckiego,

• Raszyńska,

• pl. A. Zawiszy,

• Al. Jerozolimskie od ul. Raszyńskiej do mostu Józefa Poniatowskiego,

Marszałkowska od Al. Jerozolimskich do ul. Senatorskiej,

• Nowy Świat od ronda Ch. de Gaulle’a do pl. Trzech Krzyży,

• pl. Trzech Krzyży,

• Al. Ujazdowskie,

• pl. Na Rozdrożu.

Z kolei o piątku 30 sierpnia od godziny 20 do poniedziałku 1 września do godziny 24 wyłączone z parkowania będą ulice:

• al. 3 Maja oraz parkingi na al. 3 Maja pod mostem Józefa Poniatowskiego,

• estakady wjazdowe oraz zjazdowe na/z mostu Józefa Poniatowskiego oraz Wisłostrady

• Wybrzeże Kościuszkowskie od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego

• powierzchnie pod mostem Józefa Poniatowskiego.

Zmiany w komunikacji. Autobusy zmienią trasy, niektóre przystanki będą zawieszone

Zmiany obejmą również komunikację miejską. Pierwsze wprowadzone zostaną w piątek, 30 sierpnia - około godziny 20 zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Dworzec Centralny 01. W zamian autobusy będą się zatrzymywały na tymczasowym przystanku Dworzec Centralny 51, który zlokalizowany zostanie około 80 metrów za ulicą Emilii Plater. O 130 metrów przeniesiony zostanie również przystanek Spacerowa 04. Zmiana ta zostanie wprowadzona w sobotę, 31 sierpnia, około godziny 8.

W sobotę ok. godziny 8.00 zmienią się trasy autobusów linii: 109, 117, 160, 171, 227, 507 oraz linii nocnych: N11, N12, N13, N14, N16, N21, N31, N32, N33, N35, N36, N37, N38, N41, N44, N45, N46, N61, N62, N63, N64, N66, N71, N81, N83, N85, N88 i N91.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone 31 sierpnia o godzinie 22.00. Autobusy i tramwaje nie będą zatrzymywały się na przystankach Stare Miasto 01 i 02. Zmienią się trasy autobusów linii: 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 400, 503, 518 i N44.

Policja i służby mogą dodatkowo podejmować decyzje o wyłączeniu kolejnych ulic. W przypadku wyłączenia mostu Śląsko-Dąbrowskiego objazdami będą jeździły autobusy linii: 160, 190 i 527 oraz tramwaje linii: 4, 13, 20, 23 i 26.

Więcej informacji na temat utrudnień i zmian w komunikacji w związku z obchodami II wojny światowej można znaleźć tutaj

Więcej o:
Komentarze (48)
Wizyta wiceprezydenta USA w Warszawie. Zamknięte ulice i zmiany w parkowaniu [UTRUDNIENIA]
Zaloguj się
 • lubiedobrefilmy100

  Oceniono 25 razy 21

  Disc juz tych cyrkow!!! Od godziny w zaden sposob nie moge wydostac sie z ochoty, a jade na wilanow DO PRACY!!! Dosc juz zenujacych obchodow w warszawie!!! Dajcie nam zyc!!! Podczas ostatniej konferencji nt.iranu bylam uwieziona w korku przez 3 i pol godziny!!!!

 • e50504

  Oceniono 20 razy 12

  Namiestnik z metropolii przyjechał skontrolować ustawę, a wy walicie peany jak na przyjazd Breżniewa, mimo że dzisiaj w Warszawie jest przynajmniej 30 ważniejszych gości.

  Żenada.

 • gangut

  Oceniono 17 razy 11

  Czy oni nie mogliby się spotykać poza miastem? Gdzieś w Puszczy Białowieskiej na przykład? Bezpieczniej ,spokojniej i nie paraliżują połowy miasta.

 • internauta2013

  Oceniono 13 razy 11

  Tłumy Warszawiaków w żółtych kamizelkach witały na trasie przejazdu z lotniska do hotelu prezydenta USA.

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 9

  Jako rodowity warszawiak powiem krótko: cyrk nad cyrkami !
  Nawet w kwietniu 1985 roku, kiedy do warszawy zjechały się naraz WSZYSTKIE delegacje Bloku wraz ze wszystkimi I Sekretarzami Partii, Premierami i pełniącymi oficjalną funkcję Głów Państwa odpowiednikami polskiego Przewodniczącego Rady Państwa, AŻ TAKIEGO cyrku nie robiono. A był to czas reżymowego rządów wojskowych i wrogość społeczeństwa do tego całego "towarzystwa", była nieporównywalnie WIĘKSZA niż dziś.

  No i jeszcze jedna "mała" różnica. Jak przez ulicę jechał De Gaulle, Prezydenci USA itp., to na ulicach stały tłumy - wbrew pozorom wcale nie "spędzane na sile". A wczoraj Mike Pence, jechał Marszałkowską przy ZEROWYM zainteresowaniu przechodniów. Za to w obstawie trasy GĘŚCIEJSZEJ niż za wizyt Papieża, czy podróży Rosyjskich Carów pomiędzy Moskwą a Petersburgiem :-)

 • same.zalety

  Oceniono 13 razy 9

  Ktoś wie co to za helikopter, który lata nad Wola od 13 do 23? Jakiś żart, co 5 minut mam go nas głową :/

  zabierajcie tego penca z powrotem

 • Edmund Pikor

  Oceniono 16 razy 8

  Utrudnienia ?
  Hahaha....
  Zablokowane na amen pół miasta , druga połowa w korkach , masa ludzi nawet okna nie może otworzyć, bo raczył nas odwiedzić totumfacki Pana Świata.
  Polska jest najwyraźniej bardzo niebezpiecznym krajem , skoro do aż tak drastycznych środków trzeba się uciekać, żeby przyjąć dobroczyńców i obrońców pokoju na świecie.
  Nie wiecie dlaczego w innych krajach jakoś spokojniej do tego podchodzą.
  A może lepiej by było, gdyby Amerykanie żyli sobie w Ameryce , a nie wszczynali zawieruchy wszędzie poza nią ?

 • akami

  Oceniono 10 razy 8

  A najśmieszniejsze jest, że wice-prezydent pełni funkcje wyłącznie reprezentacyjne i nie ma mocy decyzyjnych. Ot, wydmuszka do przecinania wstążek i otwierania szpitali. Tak naprawdę to jest rezerwowym graczem i wchodzi na boisko w momencie gdy prezydent nie jest w stanie pełnić swojej funkcji (ciężka choroba, brak przytomności, śmierć). Dlatego wicek nigdy nie może być w tym samym miejscu co prezydent. Co on może zrobić w Warszawie? Pomachać łapką, wygłosić przemówienie (wcześniej opracowane i sprawdzone przez urzędników Białego Domu), ewentualnie przekazać to co kazano przekazać. Żadnych samodzielnych decyzji. Równie dobrze mógłby przylecieć cieć z Kongresu.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 7

  Przywiozłem wam wizy, ale zgadnijcie:
  Ence - Pence w której ręce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX