Praga-Południe: pożar mieszkania przy ul. Chrzanowskiego na Kamionku. Nie żyje jedna osoba

Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania na trzecim piętrze w bloku przy ul. Chrzanowskiego. W akcji gaśniczej udział brało pięć jednostek straży pożarnej. Obecnie na miejscu pracuje policja.
Zobacz wideo

O pożarze poinformował nas jeden z czytelników. "Na Pradze czuć straszny swąd, słychać syreny służb. Czuć m.in. na Gocławskiej, Targowej i przy Dworcu Wschodnim" - napisał. Jak się okazało, wieczorem zapaliło się jedno z mieszkań bloku przy ul. Chrzanowskiego. Straż pożarna dostała zgłoszenie przed godz. 21. - Mieliśmy zgłoszenie o pożarze na Pradze-Południe. W bloku przy ul. Chrzanowskiego 19 płonęło mieszkanie na trzecim piętrze. Ogień wychodził już przez okna tego lokalu - mówi Gazeta.pl  kpt. Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie. 

Pożar na Pradze-Południe. Nie żyje jedna osoba

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia mieszkanie było gaszone z zewnątrz oraz z klatki schodowej. Ewakuowano też część lokatorów bloku. W pożarze zginęła jedna osoba. - Podczas przeszukania natrafiliśmy na zwęglone ciało, w tej chwili pożar jest całkowicie ugaszony, trwają prace policji - dodaje. kpt. Kapczyński. Na miejscu pozostał jeden zastęp straży pożarnej w celu zabezpieczenia. Na miejscu pracuje policja.

Jak podaje Jacek Czarnecki z Radia ZET, ofiarą pożaru jest osoba niepełnosprawna, której nie zdołali pomóc sąsiedzi. 

Więcej o: