Jest portret pamięciowy mężczyzny, który napadł na młodą kobietę na Ochocie. Szuka go policja

Policjanci z Ochoty szukają mężczyzny, który napadł na młodą kobietę na klatce schodowej przy ulicy Korotyńskiego i próbował ją zgwałcić. Opublikowano jego portret pamięciowy. Wcześniej przed mężczyzną wzajemnie ostrzegały się mieszkanki dzielnicy, które rozwiesiły na okolicznych drzewach i słupach informacje o napadzie.
Zobacz wideo

Policja szuka sprawcy napadu, do którego doszło na jednej z klatek schodowych przy ulicy Korotyńskiego. Jak opisywaliśmy wcześniej, w piątek 9 sierpnia w okolicach godziny 19 młoda kobieta została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, który próbował ją zgwałcić. Na klatce doszło do szarpaniny. Kobiecie ostatecznie udało się uwolnić, ale policja ściga sprawcę napadu za doprowadzenia jej go "innej czynności seksualnej".

Kilka dni po napadzie w parku przy ul. Korotyńskiego pojawiły się plakaty ostrzegające przed gwałcicielem, który grasuje po okolicy. "Proszę reagować na krzyki! Proszę zachować czujność, szczególnie, kiedy ktoś za tobą idzie lub wygląda podejrzanie" - można było przeczytać na plakatach. Kobiety rozpowszechniały apel i ostrzegały się przez mężczyzną także w mediach społecznościowych. 

Ochota. Policja szuka sprawcy napadu na kobietę. Miał czapkę i ciemne okulary

Mężczyzny dotychczas nie udało się złapać. Teraz policja opublikowała jego portret pamięciowy. Ma on około 35 lat i mierzy około 180 cm. Jest szczupłej budowy ciała, ma ciemne włosy, wyraziste kości jarzmowe oraz linie szczęki. W chwili napadu ubrany był w krótkie spodnie jeansowe, koszulę z krótkim rękawem, a na głowie miał czapkę z daszkiem koloru czerwonego.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem prokuratury. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego lub posiadają informacje na temat zdarzenia.

Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę prezentowanego na portrecie pamięciowym proszeni są o kontakt z policjantami z Ochoty pod numerami telefonów (22) 603-93-50 lub (22) 603-93-51

- informują policjanci. Informacje można też przekazywać na adres mailowy: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.

Więcej o: