Szpital Praski o "ofiarach" elektrycznych hulajnóg: Trafiają do nas średnio trzy na dobę

Szpital Praski poinformował na swoim fanpage'u na Facebooku, że na izbę przyjęć wciąż trafiają kolejne "ofiary" hulajnóg elektrycznych. "Średnio trzy na dobę. Złamania kończyn, żuchwy..." - wyliczają pracownicy placówki.

"Długi weekend trwa. A my wciąż przyjmujemy kolejne "ofiary hulajnóg". Średnio 3 na dobę. Złamania kończyn, żuchwy... Kochani, wszystko jest dla ludzi ale warto myśleć!" - napisał na oficjalnym fanpage'u na Facebooku Szpital Praski.

Jeden z użytkowników zapytał o podobne statystyki dotyczące rowerzystów. "Zero. Rowerzyści jakoś lepiej sobie radzą" - odpowiedział szpital.

Obecnie osoby jadące na hulajnodze elektrycznej są traktowane przez prawo tak samo jak osoby piesze.

Ministerstwo Infrastruktury kilka tygodni temu przedstawiło planowane zmiany w prawie dotyczące właśnie hulajnóg elektrycznych. Zgodnie z założeniami, użytkownicy hulajnóg będą mieli te same prawa i obowiązki, jak rowerzyści:

Oznacza to, że użytkownicy hulajnóg będą poruszali się głównie na drodze dla rowerów, przejazdach dla rowerzystów i pasie ruchu dla rowerów. W wyjątkowych przypadkach będą mogli korzystać z chodników (zwracając szczególną uwagę na pieszych i ustępując im pierwszeństwa), a także z jezdni, jeśli obowiązująca na niej prędkość nie będzie wyższa niż 30 km/h.

Więcej o:
Komentarze (113)
Szpital Praski o "ofiarach" elektrycznych hulajnóg: Trafiają do nas średnio trzy na dobę
Zaloguj się
 • adam.kerr

  Oceniono 40 razy 36

  Fakty są takie, że elektrycznymi hulajnogami masowo jeżdżą wieczorem i nocą naje/bani, do domu, do następnej knajpy, czy po prostu dla jaj. Często dla oszczędności we dwóch na jednej hulajnodze. Nic dziwnego że są wypadki.

 • lao.premis

  Oceniono 28 razy 26

  Ustawy niszczące podstawy demokracji głosowali w jedną noc. Jak trzeba zrobić coś sensownego to już pośpiechu nie ma.

 • marywil2012

  Oceniono 28 razy 20

  ciekawe, że pis w sprawach istotnych dla partii i kaczyńskiego, a polegających najczęściej zwyczajnie na niekonstytucyjnym przejmowaniu władzy nad poszczególnymi instytucjami lub organami, w ciągu 24h jest w stanie uchwalić ustawę. Dowolną (choć zawsze z błędami i zwykle taką, że sami nie są w stanie jej zrozumieć i co więcej nawet stosować (jak z pseudoKRS)
  Tymczasem w sprawie bezpieczeństwa Polaków na drogach, odpowiedzialności za śmiertelne wypadki od 4 lat nic nie zrobiła. NIC. I to nie zależnie od tego czy mamy do czyniania z samochodami, rowerami, czy hulajnogami. Przypomnę, ze za PiS wzrosła liczba wypadków śmiertelnych na drogach. Przypomnę, że należymy do 4 najmniejbezpiecznych pod względem sytuacji na drogach państw europejskich. DOdajmy, że kraje te to postsowieckie kolonie, w których nie udalo się jakos przekonać uczestników ruchu do wzajemnego szacunku. Widać to też na tym forum, gdzie się obraża rowerzystów, biegaczy. Zwykle robią to trolle pisowskie, które mają jakąś taką dziwną fobię do wszysktiego, co na stronach gazety jest pisane. albo to wyjątkowy cynizm albo ostateczny przykład ogłupienia.

 • princepinot

  Oceniono 18 razy 14

  Jak mozna dopuscic hulajnogi wsrodpieszych i nawet karac pieszych jak taki ich hulajnoga wyprzedza.
  Czy pieszy ktory uzywa czegos czego nie ma w przepisach to takze pieszy. Jaki tzadowy lub policyjny idiota wydal taka interpretacje przepisow..

 • Gregio8

  Oceniono 16 razy 14

  Nie użytkownik hulajnogi elektrycznej to nie pieszy a kierowca motoroweru. A policja i straż miejska skutecznie ignoruje obowiązujące przepisy prawa w Polsce.

 • adalberto3

  Oceniono 23 razy 11

  Należy wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Posiadacze hulajnóg może zaczną myśleć.

 • anmaterko

  Oceniono 10 razy 10

  Hulajnogi elektrczne dozwolone dla użytkowników od lat 10... Urazówko pediatryczna-pełna gotowość!!! A gnojki wożą się po dwóch i szalejąpo chodnikach...

 • zalep

  Oceniono 12 razy 10

  Komuś zależy na tym, żeby ktoś robił kasę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX