Napad na taksówkarza w Pruszkowie. 17-latek przystawił mu nóż do gardła, 16-latka zabrała pieniądze

17-latek trafił do aresztu, a towarzyszka podróży taksówką do schroniska młodzieżowego - to efekty napadu na kierowcę, w którym uczestniczyli. Wszystko nagrała kamera wewnątrz samochodu, 17-latek pod koniec przejazdu przyłożył nóż do szyi kierowcy, a dziewczyna z uśmiechem na ustach zabrała gotówkę.

W mediach społecznościowych i na YouTube pojawiło się nagranie z napadu na taksówkarza w Pruszkowie. Wszystko zarejestrowała kamera wewnątrz auta - widać parę młodych ludzi na tylnych siedzeniach. Dziewczyna cały czas jest roześmiana, natomiast z taksówkarzem, pod koniec przejazdu, rozmawia mężczyzna.

Gdy przychodzi do płacenia, taksówkarz podaje kwotę, a mężczyzna dopytuje, czy ten będzie miał wydać ze 100 złotych. Po czym przystawia kierowcy nóż do gardła i ponagla towarzyszkę podróży, by brała pieniądze, które leżały w taksówce. Dziewczyna, dalej śmiejąca się, zabiera gotówkę, a taksówkarz prosi, by nie robić mu krzywdy.

- Bierz pieniądze, co leżą, wszystko, tam jeszcze jest. A rozj*****z się? - pyta mężczyzna taksówkarza.

Kierowca dopytuje, co to znaczy, a ten "wyjaśnia", że chodzi o zgłoszenie sprawy policji. Zapewnia, że tego nie zrobi, a wtedy napastnik rzuca: Na pewno? No to spi******j.

Napastnik i dziewczyna zatrzymani. Mają 17 i 16 lat

Akcja rozegrała się około godz. 12.30 w Pruszkowie 14 sierpnia, a nagranie trafiło do sieci dwa dni później, udostępnił je m.in. Związek Zawodowy "Warszawski Taksówkarz". Padały apele i prośby o pomoc w odnalezieniu napastnika i jego towarzyszki.

Po kilku godzinach o udostępnieniu nagrania przekazano, że obydwoje zostali już zatrzymani. Okazało się, że taksówkarzowi groził 17-letni Kasper K., a dziewczyna to 16-letnia Ewelina Julia C. "17-latek trafił do policyjnego aresztu, a nieletnia dziewczyna przebywa w schronisku młodzieżowym" - opisuje Polsat News.

Więcej o: