Gwałciciel grasuje na Ochocie. Szuka go policja, na słupach plakaty z ostrzeżeniami. "Reagować na krzyki!"

W okolicach parku Korotyńskiego na Ochocie pojawiły się plakaty ostrzegające przed gwałcicielem, który grasuje po okolicy. "Napadł na dziewczynę w biały dzień. Wszedł za nią do klatki schodowej, po czym próbował ją zgwałcić" - czytamy na nich. Policja szuka mężczyzny i potwierdza, że do napadu doszło.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach na Ochocie - m.in. przy skrzyżowaniu ulicy Korotyńskiego z Grójecką i w okolicznym parku - pojawiły się plakaty z ostrzeżeniami przed gwałcicielem grasującym po okolicy, który napadł na młodą dziewczynę w jednej z klatek schodowych.

"Napadł na dziewczynę w biały dzień. Wszedł za nią do klatki schodowej, po czym próbował ją zgwałcić. Na szczęście się obroniła. Proszę zachować czujność, szczególnie, kiedy ktoś za tobą idzie lub wygląda podejrzanie (ciemne okulary, czapka z daszkiem, kaptur). Proszę reagować na krzyki!" - czytamy na plakacie. Osoby, które ostrzegają przed napastnikiem, radzą też, by kobiety nosiły przy sobie gaz pieprzowy.

Widzisz niebezpieczeństwo - dzwon na 997. Koniecznie zareaguj, choćby krzykiem

- podkreślono.

Napad na młodą kobietę na Ochocie. Policja szuka napastnika

O sprawę zapytaliśmy policję. Sierż. sztab. Karol Cebula z Komendy Rejonowej Warszawa-Ochota potwierdza, że w piątek 9 sierpnia funkcjonariusze interweniowali w sprawie napadu na młodą kobietę. - Około godziny 20 otrzymaliśmy informację, że na klatce schodowej w bloku przy ulicy Korotyńskiego miało miejsce zdarzenie, podczas którego nieznany sprawca dopuścił się innej czynności seksualnej - powiedział w rozmowie z Metrowarszawa.

Na klatce doszło do szarpaniny, a kobiecie udało się ostatecznie odstraszyć mężczyznę krzykiem. Sprawca napadu nie został jeszcze złapany. - Prowadzimy w tej sprawie czynności i zabezpieczamy monitoring oraz ustalamy świadków - powiedział sierż. Cebula. - To było tylko jedno zgłoszenie w tej okolicy - zaznacza.

Napastnik ma około 180 centymetrów wzrostu, a w chwili ataku miał na sobie ciemne, krótkie spodnie, koszulę z krótkim rękawem i czerwoną czapkę z daszkiem - wynika z rysopisu, do którego dotarł portal TVP3 Warszawa.

Zdjęcia ogłoszeń z ostrzeżeniem przed atakami napastnika są udostępniane w mediach społecznościowych. Kobiety boją się, że mężczyzna może się przemieszczać też w inne rejony Warszawy. 

***

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o: