Gwałciciel grasuje na Ochocie. Szuka go policja, na słupach plakaty z ostrzeżeniami. "Reagować na krzyki!"

W okolicach parku Korotyńskiego na Ochocie pojawiły się plakaty ostrzegające przed gwałcicielem, który grasuje po okolicy. "Napadł na dziewczynę w biały dzień. Wszedł za nią do klatki schodowej, po czym próbował ją zgwałcić" - czytamy na nich. Policja szuka mężczyzny i potwierdza, że do napadu doszło.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach na Ochocie - m.in. przy skrzyżowaniu ulicy Korotyńskiego z Grójecką i w okolicznym parku - pojawiły się plakaty z ostrzeżeniami przed gwałcicielem grasującym po okolicy, który napadł na młodą dziewczynę w jednej z klatek schodowych.

"Napadł na dziewczynę w biały dzień. Wszedł za nią do klatki schodowej, po czym próbował ją zgwałcić. Na szczęście się obroniła. Proszę zachować czujność, szczególnie, kiedy ktoś za tobą idzie lub wygląda podejrzanie (ciemne okulary, czapka z daszkiem, kaptur). Proszę reagować na krzyki!" - czytamy na plakacie. Osoby, które ostrzegają przed napastnikiem, radzą też, by kobiety nosiły przy sobie gaz pieprzowy.

Widzisz niebezpieczeństwo - dzwon na 997. Koniecznie zareaguj, choćby krzykiem

- podkreślono.

Napad na młodą kobietę na Ochocie. Policja szuka napastnika

O sprawę zapytaliśmy policję. Sierż. sztab. Karol Cebula z Komendy Rejonowej Warszawa-Ochota potwierdza, że w piątek 9 sierpnia funkcjonariusze interweniowali w sprawie napadu na młodą kobietę. - Około godziny 20 otrzymaliśmy informację, że na klatce schodowej w bloku przy ulicy Korotyńskiego miało miejsce zdarzenie, podczas którego nieznany sprawca dopuścił się innej czynności seksualnej - powiedział w rozmowie z Metrowarszawa.

Na klatce doszło do szarpaniny, a kobiecie udało się ostatecznie odstraszyć mężczyznę krzykiem. Sprawca napadu nie został jeszcze złapany. - Prowadzimy w tej sprawie czynności i zabezpieczamy monitoring oraz ustalamy świadków - powiedział sierż. Cebula. - To było tylko jedno zgłoszenie w tej okolicy - zaznacza.

Napastnik ma około 180 centymetrów wzrostu, a w chwili ataku miał na sobie ciemne, krótkie spodnie, koszulę z krótkim rękawem i czerwoną czapkę z daszkiem - wynika z rysopisu, do którego dotarł portal TVP3 Warszawa.

Zdjęcia ogłoszeń z ostrzeżeniem przed atakami napastnika są udostępniane w mediach społecznościowych. Kobiety boją się, że mężczyzna może się przemieszczać też w inne rejony Warszawy

***

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o:
Komentarze (55)
Gwałciciel grasuje na Ochocie. Szuka go policja, na słupach plakaty z ostrzeżeniami. "Reagować na krzyki!"
Zaloguj się
 • przechrztaimason

  Oceniono 37 razy 33

  Drogie Panie. W razie ataku nie krzyczcie "Na pomoc" bo bohaterski i niezłomny Naród Polski czym prędzej oddali się pospiesznie w przeciwnym kierunku. Należy krzyczeć "pożar" lub "trup tu leży!" i pędzona ciekawością gawiedź...znaczy...tego...obywatele przybiegną by obejrzeć dziwowisko i napstrykać zdjęć i popozować do selfików. Niemal stuprocentowa szansa na spłoszenie zboczonego ocipca (ocipialego zboczeńca)

 • metaxo

  Oceniono 35 razy 19

  Wakacje w seminariach?

 • krioprezerwacja

  Oceniono 12 razy 8

  W tej właśnie okolicy, na Korotyńskiego ze 12 lat temu napadł mnie pijany gość i powalił na śnieg. Szczęśliwie był nieźle zapluty. Na policji dowiedziałam się, że gość był głownie notowany za rozboje. Innymi słowy- uwaga na patologię w tamtych okolicach, potwierdzam.

 • krytycznavvagina

  Oceniono 6 razy 4

  Nie liczcie na policję. Oni teraz chowają się za słupami ogłoszeniowymi żeby wlepiać mandaty ludziom za przechodzenie na czerwonym świetle, gdy nie jadą żadne auta - jak przedwczoraj na Rondo Wiatraczna. Ktoś musi statystyki nadrobić i załatać dziurę budżetową w policji.
  Gwałt? Mają ważniejsze sprawy na głowie 😥

 • cezar85

  Oceniono 22 razy 4

  dlaczego odmowa patriocie, jeszcze nie jest zakazana ustawą?

  i gdzie są obrońcy przed uchodźcami z Afryki?

  ciągle się bujają po włoskich plażach?

 • teista_inaczej

  Oceniono 7 razy 3

  Rozbudowana komunikacja miejska pozwala na szybkie przemieszczanie się między parafiami..

 • romikus

  Oceniono 6 razy 2

  W mateczniku PiS-u??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX