Budowa wolskiego metra zbliża się do końca. Ale teraz czeka nas zamknięcie stacji Rondo Daszyńskiego

Koniec prac przy budowie wolskiego odcinka drugiej linii metra jest już blisko. Ale zanim skorzystamy z kolejnych trzech stacji, czekają nas niedogodności. Niebawem zamknięta zostanie stacja Rondo Daszyńskiego, do której zostanie przyłączony nowy odcinek.

Zgodnie z kontraktem budowa wolskiego odcinka II linii metra zakończy się 28 listopada 2019. W związku z tym na wszystkich trzech stacjach tego odcinka - Płocka, Młynów, Księcia Janusza - widać już mocno zaawansowane prace wykończeniowe. 

Jak informuje warszawski ratusz, na wolskich stacjach metra trwa układanie ostatnich metrów okładzin lastryko, mocowanie podwieszanych sufitów i ścian zatorowych. W tunelach ułożone jest już całe torowisko, a na powierzchni trwa montaż kolejnych stalowych konstrukcji wejść.

Wkrótce - co zapewne ucieszy wielu mieszkańców Woli - odtworzona zostanie nawierzchnia ul. Płockiej. Będzie to trwało do końca października, kiedy to Płocka zostanie ponownie oddana do użytku. W najbliższych tygodniach sukcesywnie odtwarzana będzie też ulica Górczewska. 

Wyłączona stacja Rondo Daszyńskiego

Zanim jednak skorzystamy z zamkniętych dotąd ulic i nowego odcinka metra, mieszkańców bliskiej Woli i wszystkich dojeżdżających do pracy w rejonie ulicy Towarowej, czeka spora niedogodność. W sobotę, 10 sierpnia, rozpocznie się integracja centralnego i wolskiego odcinka II linii metra. W czasie tych prac, przez dziewięć dni, wyłączona z ruchu zostanie stacja Rondo Daszyńskiego. Pociągi linii M2 będą kursowały na trasie Dworzec Wileński - Rondo ONZ. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (12)
Budowa wolskiego metra zbliża się do końca. Ale teraz czeka nas zamknięcie stacji Rondo Daszyńskiego
Zaloguj się
 • hopsasaitralala

  Oceniono 2 razy 2

  Integracja od 10 do kiedy?

 • mojamagna

  Oceniono 1 raz 1

  kiedy Kasprzaka wreszcie otworzą i przywrócą tramwaje?

 • romikus

  Oceniono 17 razy 1

  Wolskie metro dla Wolaków.

 • jaceq

  Oceniono 6 razy 0

  ... z ziemi wolskiej do Wolski ...

 • shago0

  Oceniono 16 razy -2

  Ciekawe gdzie bedzie stacja ksieznej Grażyny I krolewicza Seby.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 20 razy -2

  A kiedy boczna linia z pl.Wilsona do willi malutkiego mesjasza?

 • typowynazista

  Oceniono 25 razy -7

  Widzę po komentarzach obecnie, że poczucie humory warszawskiej yntelygencyi opiera się na rechotaniu z własnych czerstwych kwasów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX