Obalenie pomnika Berlinga. Adam Słomka może mieć kłopoty? Jest zawiadomienie do prokuratury

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie w sprawie obalenia pomnika generała Zbigniewa Berlinga, do którego doszło na Saskiej Kępie w niedzielę wieczorem. O przewróceniu monumentu poinformował były poseł Adam Słomka, który został juz w tej sprawie przesłuchany przez policję.
Zobacz wideo

Stojący na Saskiej Kępie pomnik generała Zbigniewa Berlinga został obalony 4 sierpnia wieczorem. Teraz do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie. Złożył je wiceprzewodniczący SLD Sebastian Wierzbicki. - Bezkarność sprawców oznaczać będzie przyzwolenie rządzących na dalszą brutalizację życia publicznego - powiedział w rozmowie z Polsat News.

Obalono pomnik Berlinga. Członek SLD wnosi o ściganie "nieznanych sprawców" 

O obaleniu pomnika poinformował w niedzielę wieczorem Adam Słomka, były poseł i obecny lider ugrupowania Konfederacja Polski Niepodległej. "Totalitarny monument zdrajcy Zygmunta Berlinga w Warszawie zniesiony społecznie przez antykomunistów" - napisał na Twitterze. Do swojego wpisu dołączył zdjęcia, na których widać grupę osób stojących obok obalonego pomnika. Na jednym ze zdjęć jest również on sam.

Sebastian Wierzbicki z SLD w zgłoszeniu złożonym do prokuratury napisał, że wnosi o ściganie "nieznanych sprawców, którzy dokonali znieważenia i zniszczenia pomnika". W swoim wpisie na Twitterze dodał jednak, że domniemany sprawca sam mógł ujawnić się na Twitterze. "Mam nadzieję, że polska policja i prokuratura szybko uporają się z ukaraniem wandali, zwłaszcza, że swoim wyczynem chwalą się na Twitterze, jak chociażby Adam Słomka" - napisał. 

Sam Słomka został przesłuchany przez policję w niedzielę wieczorem. Były poseł przyznał w rozmowie z  "Wyborczą Warszawa", że przedstawiono mu zarzut znieważenia pomnika. - Chętnie bym się nawet przyznał, ale nie da się znieważyć zbrodniarza komunistycznego - powiedział w rozmowie z portalem.

Więcej o:
Komentarze (81)
Obalenie pomnika Berlinga. Adam Słomka może mieć kłopoty? Jest zawiadomienie do prokuratury
Zaloguj się
 • jozef_zmudzin

  Oceniono 52 razy 44

  Ten Słomka,osobnik chory psychicznie nadal pęta się po Polsce i szuka słomki do oka.

 • alfredka1

  Oceniono 41 razy 39

  Gdyby nie Armia Berlinga tysiace Polaków nie wyszłoby z lagrów , więzień sowieckiech ....
  To ci, którym nie udało sie dostać do Armii Andersa . Albo ci dla których był to jedyny sposób by uciec z Kresów /np.partyzanci /. Moi dwaj bracia cioteczni też "poszli" do Berlinga , walczyli . Jeden zginął gdzieś pod Berlinem .

 • cezar85

  Oceniono 37 razy 29

  pomniki obrońcy pedofilów też już można samowolnie i bezkarnie obalać?

  nie mówię, że już ruszam, ale gdybym mijał taki jeden ( z miliona w Polsce) i miałbym pół godziny do zabicia....?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 30 razy 24

  Wczoraj zapytałem, czy władze Stolicy zaprotestują przeciw wyczynowi Słomki.
  Jak widać "zaprotestowały".
  A Słomka ma to w dupie, to znaczy, że to zgłoszenie do prokuratury jest dla niego słomką w dupie co najwyżej. Włos mu z melona nie spadnie!

 • gj61

  Oceniono 35 razy 21

  Brawo!!! Tak jak nie da się znieważyć pedofila Jankowskiego, kryjących jego "wyczyny" zwierzników, Lolka z Wadowic, zwanego w niektórych kręgach "kremówką" za tuszowanie przestępstw seksualnych swoich podwładnych (pedofil Wesołowski) a także tzw. prymasa tysiąclecia za wychwalanie III Rzeszy przed wojną (do poczytania w Ateneum Kapłańskim lata 1936-39). Brawo Słomka!!! Na tego idiotę zawsze można liczyć!!

 • stachud

  Oceniono 24 razy 20

  To uczy że za taką ojczyznę nie warto nawet splunąć. Słomka napluł w twarz tysicom Polaków, którzy walczyli i oddwali życie. A on nich znieważa tylko dlatego że nie zdązyli do armii Andersa. A co zrobił Anders? NIC !!!! Żołnierze Andersa nawet na defiladę do Londynu nie zostali zaproszeni. Ale jak bogaty w pysk pluje do biedny twierdzi że pada deszcz.

 • jan.go

  Oceniono 20 razy 16

  Adam Słomka na pewno nie będzie miał kłopotów Już szybciej uwierzę w płaską ziemię

 • zd46

  Oceniono 18 razy 14

  Słomka, to typowy warchoł jeszcze z okresu KPN-u,facet bez żadnej pozytywnej historii a tym samym i biografii. Natomiast Zbigniew Berling może i jest kontrowersyjną postacią, ale walczył o Polskę a także stworzył 1 Armię Wojska Polskiego, składającą się z Polaków, którzy marzyli o Wolnej Polsce, przelewali krew o której "prawda historyczna" milczy, lepsi "wyklęci, przeklęci i inni ęci". ...."Zygmunt Berling urodził się w Limanowej 27 kwietnia 1896 r. [1] W 1914 r. Wstąpił do Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego , służąc w Pułku Piechoty Legionów 2. i 4. Legionów. Między „ kryzysem przysięgi ” z czerwca 1917 r. A październikiem 1918 r. Służył w armii austro-węgierskiej . Pod koniec I wojny światowej wstąpił do odrodzonej armii polskiej , stając się dowódcą kompanii piechoty w 4 Pułku Piechoty. Podczas wojny polsko-radzieckiej zasłynął jako zdolny dowódca podczas bitwy o Lwów i otrzymał medal Virtuti Militari .

  Po wojnie pozostał w wojsku, aw 1923 r. Awansował do stopnia majora , najpierw służąc w sztabie 15. Dywizji Piechoty V Dowództwa Korpusu Okręgowego w Krakowie . W 1930 r. Awansował na pułkownika i rozpoczął służbę jako dowódca, najpierw w 6. pułku piechoty, a następnie w 4. pułku piechoty. Berling wycofał się z czynnej służby w czerwcu 1939 r. Z powodu problemów rozwodowych i konfliktów z przełożonymi. " Do PZPR wstąpił w 1963 roku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX