Pięć kilogramów heroiny w walizce z podwójnym dnem. Na Lotnisku Chopina zatrzymano Hiszpankę

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt ponad pięciu kilogramów heroiny na Lotnisku Chopina na Okęciu w Warszawie. Trzy pakiety narkotyków przewoziła w walizce Hiszpanka, która przyleciała do Polski z Madagaskaru.
Zobacz wideo

Obywatelka Hiszpanii została skierowana do kontroli ze względu na swoje nietypowe zachowanie. Kobieta nie potrafiła także logicznie wyjaśnić, co robiła w Afryce. Kiedy funkcjonariusze KAS przeszukali jej bagaż, okazało się, że jej walizka ma podwójne ścianki i dno.

Okęcie: Funkcjonariusze KAS zatrzymali dwie osoby związane z przemytem heroiny

W walizce Hiszpanki ukryte były trzy pakiety narkotyków o łącznej wadze przekraczającej pięć kilogramów. W paczkach znaleziono beżowy proszek, który został poddany badaniu narkotestem. Wynik wskazał, że to heroina. Zostało to potwierdzone w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym. Na lotnisku Okęcie zatrzymano także drugą osobę, która brała udział w przemycie ujawnionej heroiny. Zatrzymani zostali przesłuchani przez prokuraturę. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

 

"Przeciwdziałanie przemytowi narkotyków jest jednym z priorytetowych działań w zakresie bezpieczeństwa naszych obywateli, które realizują funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na mazowieckich lotniskach. Warto pamiętać, że w okresie wakacyjnym można łatwo stać się ofiarą przemytników. Dlatego, przypominam, aby nie przyjmować do swojego bagażu paczek od nieznanych osób, ponieważ mogą one zawierać nielegalne substancje lub inne towary. Nieświadomość nie zwalnia przed odpowiedzialnością i sankcjami grożącymi za przewóz środków odurzających” - powiedział Radosław Borowski, Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, cytowany w komunikacie Krajowej Administracji Skarbowej.

Więcej o: