Sąsiedzi zauważyli roczną dziewczynkę na schodach. Sama zeszła dwa piętra, rodzice byli w mieszkaniu

Policja w Józefowie musiała zająć się rodzicami 13-miesięcznej dziewczynki. Dziecko znaleźli na klatce schodowej sąsiedzi - było zapłakane i zaniedbane. Rodzice zostali w mieszkaniu - oboje byli pijani.
Zobacz wideo

W jednym z bloków mieszkalnym w podwarszawskim Józefowie koło Otwocka sąsiedzi zauważyli roczną dziewczynkę na klatce schodowej. Mieszkańcy od razu ją poznali, wiedzieli gdzie mieszkają jej rodzice.

Józefów. 13-miesięczna dziewczyna sama wyszła z mieszkania

13-miesięczne dziecko było zapłakane i zaniedbane. Samo wyszło do mieszkania i zeszło dwa piętra w dół. Sąsiedzi zatrzymali dziecko zanim zdążyło wyjść z budynku. Jego rodzice nie reagowali na pukanie do drzwi. Otworzyli dopiero, gdy zastukała do nich policja z Józefowa. Kiedy mundurowi weszli do mieszkania, wyczuli od opiekunów mocną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni ojciec dziewczynki miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a 25-letnia matka miała ponad 1 promil. Oboje nie byli w stanie odpowiednio zająć się dzieckiem. Po badaniu lekarskim, roczna dziewczynka została przekazana pod opiekę babci.

Nieodpowiedzialni rodzice zostali natomiast zabrani na komendę policji. Gdy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty. Matka i ojciec zostali oskarżeni o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. 

Więcej o: