56-latek strzelał do "potworów" przy Pałacu Kultury. Ranił jedną osobę. Trafił za kratki

56-latek, który w sobotę rano strzelał z pistoletu w okolicy Pałacu Kultury, usłyszał już dwa zarzuty. Chodzi o narażenie na niebezpieczeństwo osoby, którą ranił i nielegalne posiadanie broni. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna mówił, że widzi potwory.
Zobacz wideo

W sobotę we wczesnych godzinach porannych w okolicy Pałacu Kultury i Nauki od strony Dworca Centralnego padły strzały. Z ustaleń policji wynikało, że około godziny 5 rano między dwoma mężczyznami doszło do awantury. Później padły strzały z pistoletu (prawdopodobnie glocka), w wyniku których raniony został mężczyzna. Rana nie była poważna - opatrzono ją jeszcze na miejscu. 56-latka, który oddał strzały, udało się obezwładnić ochroniarzom Dworca Centralnego, a później przekazać w ręce policji. 

56-letni mężczyzna strzelał przy Pałacu Kultury. Trafił do aresztu

We wtorek prokurator Łukasz Łapczyński mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że 56-letni mężczyzna został już doprowadzony do prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście, gdzie usłyszał dwa zarzuty: narażenia pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz posiadanie broni palnej i amunicji bez pozwolenia. Do sądu skierowano również wniosek o trzymiesięczny areszt, który został przyjęty - 56-latek najbliższe miesiące spędzi zatem w areszcie. 

Dodaje, że z analizy nagrań z monitoringu nie wynika, aby mężczyzna umyślnie mierzył do kogoś. - Widać, że 56-letni mężczyzna oddał strzały w kierunku podłoża i w ten sposób naraził na niebezpieczeństwo mężczyznę, z którym się kłócił - mówi prok. Łapczyński. 

Jak informuje "Stołeczna", ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna miał pokazywać broń przypadkowym osobom, które siedziały na ławce przy Pałacu Kultury i Nauki. Z relacji świadków wynika, że 56-latek nagle powiedział, że widzi potwory, a następnie zaczął strzelać. Mężczyznę skierowano na badania psychiatryczne.

Więcej o:
Komentarze (42)
56-latek strzelał do "potworów" przy Pałacu Kultury. Ranił jedną osobę. Trafił za kratki
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 35 razy 21

  dlaczego nie powiedział, że widział demony?

  każdy ksiądz w Polsce by potwierdził, że jest to możliwe

  i dodałby coś o obrazie uczuć religijnych

  a wyrok byłby podnoszeniem ręki na wiarę, kościół i polskie tradycje

 • metaxo

  Oceniono 7 razy 7

  Naoglądał się TVPis.

 • vontomke

  Oceniono 21 razy 7

  Więcej broni dla Polaków, prawactwo chce aby była dostępna w sklepiku szkolnym, widać społeczeństwo do tego dorosło.

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 7 razy 7

  O ja cię!!, przestaje pić. Demony??- to już źle. Ja tam na szczęście widzę tylko od czasu do czasu ( to zależy od imprezy) białe myszki jak za ostra to całe stada białych myszy oraz towarzyszące im wielbłądy też białe, ale do głowy by mi nie przyszło żeby do nich strzelać!!, Zresztą nie mam pistoletu.

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 6

  " ... 56-latek nagle powiedział, że widzi potwory, a następnie zaczął strzelać. Mężczyznę skierowano na badania psychiatryczne."
  a tam
  (od tego
  mamy wybitnych egzorcystów)

 • ziggybam

  Oceniono 4 razy 4

  Gdyby w pobliżu był ktoś z bronią, na pewno by do tego nie doszło ;))

 • misio-kicio

  Oceniono 3 razy 3

  Facet widział, jak potwory przełażą ze swej płaszczyzny astralnej do naszego świata, i próbował nas bronić. A tempy Kapitan Bomba zaraz go zapuszkował.

  Pozdr. Kicio

 • adstr

  Oceniono 3 razy 3

  Może zbierał pokemony?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX