Bemowo. Strażnicy miejscy uratowali jeża. "Co go podkusiło, żeby przeciskać się przez płotek"

Strażnicy miejscy z Warszawy przeprowadzili nietypową interwencję - uratowali jeża, który zaklinował się między sztachetami ogrodzenia przy ulicy Sosnowieckiej na Bemowie. "Nie wiadomo, co go podkusiło, żeby przeciskać się przez mały płotek" - komentują strażnicy.
Zobacz wideo

Strażnicy miejscy z Ekopatrolu opisują, że w niedzielę 28 lipca zostali wezwani na jedno z osiedli na Bemowie. Interweniowali w sprawie jeża, którego głowa zaklinowała się między sztachetami płotu przy ulicy Sosnowieckiej. O sprawie zawiadomili ich mieszkańcy, którzy zauważyli, że zdenerwowane zwierzę od dłuższego czasu nie może przejść przez płot. 

Nie wiadomo co go podkusiło, żeby przeciskać się przez mały płotek w domu przy ulicy Sosnowieckiej. Musiała być to jednak interesująca pokusa, bo dorosły jeż parł śmiało do przodu, niestety- przeszła tylko głowa… reszta nie

- relacjonują strażnicy, którzy wyruszyli jeżowi na ratunek. Jak się okazało, jeż nie odniósł żadnych obrażeń i był tylko mocno zestresowany. Zaraz po oswobodzeniu został wypuszczony na wolność. 

To nie pierwszy raz, gdy warszawski Ekopatrol interweniowali w sprawie jeży - kilka tygodni temu strażnicy ratowali jeża, który utknął w okienku piwnicznym w bloku przy ulicy Kochanowskiego.

Miasto jest naturalnym miejscem bytowania jeży, a najwięcej można ich spotkać właśnie w miesiącach letnich. Ekopatrol przypomina, że spotkanych na swojej drodze jeży nie można przenosić ani zabierać - grozi za to kara grzywny. Jeśli widzimy, że zwierzę jest ranne lub chore, należy zawiadomić straż miejską, która skontaktuje się z Ekopatrolem. 

Czytaj więcej:  Co robić, gdy na swojej drodze spotka się jeża? "Pod żadnym pozorem nie wywozić za miasto!"

Więcej o:
Komentarze (11)
Bemowo. Strażnicy miejscy uratowali jeża. "Co go podkusiło, żeby przeciskać się przez płotek"
Zaloguj się
 • krioprezerwacja

  Oceniono 28 razy 26

  toż to słodziak:) wyściskałabym gdyby kolców nie miał:) Straż- dziękujemy za empatię do zwierzątek!

 • dk2017

  Oceniono 12 razy 12

  Cudowne zwierzaki, a jeszcze do tego bardzo pożyteczne

 • sztucznypolak

  Oceniono 12 razy 12

  Moze szedl w poszukiwaniu wody?
  Jeze w taki upal musza pic, a zadnych kaluz i innych miejsc z woda nie ma.

  Wlasciciele domow powinni wystawiac pojemniki z woda (oczywiscie takie, zeby jez dosiegnal wody i nie przewrocil).

 • hens

  Oceniono 8 razy 8

  W latach 80-tych w grudniu znaleźliśmy w ogródku jeżyka. Tak się rozpanoszył w mieszkaniu,
  że co noc wchodził nam na tapczan i układał się głośno fukając koło mojej twarzy.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 5 razy 5

  Też mi się zdarzyło. Kiedyś, w wieku 4 lat, na wakacjach przełożyłam głowę między prętami - ot tak, żeby sprawdzić, czy przejdzie. Przeszła, ale tylko w jedną stronę, kilka osób musiało je wygiąć, żebym mogła wyjąć głowę...
  W artykule Radziwinowicza czytałam też o kocie, który utknął na murze. W Rosji podobno dość powszechnie wykorzystuje się juczne koty do przemycania zakazanych przedmiotów do więzienia. Kot miał przyczepione telefony, ładowarki, woreczki z narkotykami - ciężar okazał się dla niego za duży, przez co po prostu zawisł na murze i został złapany przez strażników.

 • dar61

  Oceniono 1 raz 1

  I znów, tym razem jeżowi, Polska zbrzydła.
  Bo zapłotowcy nie mieli ni kropli płynnego mydła...

 • benia_b

  Oceniono 29 razy -21

  Widać, że sezon ogórkowy w pełni. Nie ma paskudy, gużca, pytona, to musi wystrczyć jeż uratowany przez dzielnych nygusów ze straży wiejskiej.

 • liczygrosz

  Oceniono 27 razy -25

  Mogli jeszcze straż pożarną wezwać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX