Strzały w Alejach Jerozolimskich. Pracownikom Dworca Centralnego udało się obezwładnić mężczyznę

W Alejach Jerozolimskich doszło w sobotę do strzelaniny. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że między dwoma mężczyznami doszło do awantury - jeden z nich użył broni. "Strzelca" udało się obezwładnić pracownikom Dworca Centralnego. Teraz zajęła się nim policja.
Zobacz wideo

Bardzo wcześnie w sobotę - około godziny 5 - w Alejach Jerozolimskich (Śródmieście) było słychać strzały. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji między dwoma mężczyznami doszło do kłótni, która szybko eskalowała. Jeden z mężczyzn użył broni - oddał kilka strzałów z pistoletu. 

Strzały w Alejach Jerozolimskich

Do awantury doszło naprzeciwko Dworca Warszawa Centralna i to właśnie pracownicy dworca zareagowali jako pierwsi. Obezwładnili mężczyznę, który strzelał i wezwali policję. 

Zespół prasowy KSP informuje, że w wyniku zdarzenia lekko ranny został mężczyzna. Jego rany były jednak powierzchowne i nie zagrażają życiu ani zdrowiu - został opatrzony jeszcze na miejscu, a wizyta w szpitalu nie była potrzebna. Mężczyzna, który oddał strzały został zabrany na posterunek, a broń została zabezpieczona. Policja wraz z prokuratorem będzie teraz ustalać, jaki dokładnie był przebieg zdarzenia oraz sprawdzą, czy mężczyzna miał pozwolenie na broń i skąd ją wziął. 

Mężczyzna niedługo prawdopodobnie usłyszy zarzuty. Na razie nie wiadomo, z jakiego artykułu osoba, która oddała strzały w Al. Jerozolimskich, będzie oskarżona. 

Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Zet, mężczyzna miał strzelać z glocka. Miał być również pod wpływem alkoholu. 

Więcej o:
Komentarze (62)
Strzały w Alejach Jerozolimskich. Pracownikom Dworca Centralnego udało się obezwładnić mężczyznę
Zaloguj się
 • julas01

  Oceniono 62 razy 40

  Tak, tak... Dajmy powszechny dostęp do broni, to zobaczymy jak będą się kończyć kłótnie, które "eskalowały". Nawet jeśli każdy musiały przejść szkolenie czy jakieś badania, skończyłoby się tak, jak z prawem jazdy: praktycznie każdy może je dostać (nawet jeśli jest niezrównoważony, chla czy ćpa), a góra 30% powinna je mieć. Ale ponieważ jest powszechie dostępne, to każdy stawia sobie za punkt honoru, aby je zdobyć, pomimo ewidentnego braku jakichkolwiek predyspozycji. I tak jak każdy polski kierowca jest "mistrzem kierownicy", tak każdy Polak z bronią w kieszeni będzie potencjalnym kowbojem... Sorry, ale przeciętny Polak jest zbyt tępy, zbyt popędliwy i zbyt nieodpowiedzialny, żeby móc nosić broń.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 17 razy 11

  Tak z opisu - pisowski policjant z awansu, przytachany z jakiejś wiochy do Warszawy przez buraka Zielińskiego.

  Witamy w Polsce PiS, gdzie wsioki powyciągane z czworaków zmieniają względnie cywilizowany kraj (z ciepłą wodą w kranie) na swój obraz i podobieństwo, robiąc z niego totalną wiochę.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 16 razy 6

  patriota wyklęty

 • vomiting_frog

  Oceniono 13 razy 5

  To na zdjęciu to nie glock jaki jest sens dawania czegoś podobnego do colta 1911.
  Broń była posiadana legalnie? To w ogóle była broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji czy kolejna wiatrówka czy hukowiec podobna/y do broni wydłużająca krótkie wacki pislamistów i innych kiboli? To nie pole bitwy żeby kogoś trafionego z broni palnej opatrywać na miejscu, każde takie trafienie jest poważne no chyba ze to żadna broń.

 • lolixlolix

  Oceniono 5 razy 3

  Mężczyzna do którego strzelano odpowiedział na parę pytań, broń była nielegalna, myślał że to na jakiś gaz ale okazało się że to prawdziwa broń, nie żadna wiatrówka. Łusek znaleziono 11 i 2 strzały tylko lekko go drasnęły, kiedy skończyła się amunicja obezwładnił sprawce samemu i deczko go pobił za co teoretycznie może pójść do więzienia gdyż tak działa polskie prawo. Wszystko z dyskusji z pewnego polskiego forum.
  Przepraszam za ortografie, jestem od 20 lat w Szwajcarii.
  Pozdrawiam Lolix

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX