Mimo zakazu parkują na chodniku przed kościołem na placu Teatralnym. "To chyba ksiądz pozwolił".

Na chodniku pod kościołem św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła na placu Teatralnym w Warszawie jest zakaz parkowania dla samochodów. Ale niektórzy kierowcy przyjeżdżający tam w niedzielę na msze nic sobie z tego nie robią. I nie mają problemu nawet z tym, że po drugiej stronie ulicy znajduje się duży parking (zwolniony od opłat w weekendy oraz święta) a 200 metrów dalej parking podziemny w Metropolitan - piszą twórcy kanału "Stop Cham Warszawa", którzy postanowili zająć się sprawą.

Więcej o:
Komentarze (42)
Mimo zakazu parkują na chodniku przed kościołem na placu Teatralnym. "To chyba ksiądz pozwolił".
Zaloguj się
 • koment7

  Oceniono 40 razy 30

  Jest nagranie, na którym ewidentnie widać wykroczenia. To teraz czekam na interwencję policji, podobno jest komórka, która zajmuje się nagraniami z łamaniem prawa przez kierowców. Tylko, że tutaj pewnie pies z kulawą nogą się tym nie zainteresuje, bo nie pójdą na zwarcie z jakimś klechą.

 • krzywelustro

  Oceniono 36 razy 26

  "Ksiądz chyba pozwolił"

  Jak powszechnie wiadomo w Polsce księża są instancją mającą uprawnienia do zwalniania obywateli z przestrzegania prawa.

 • krynolinka

  Oceniono 32 razy 24

  To widzicie kochane dzieci, sama chęć wzięcia udziału w modlitwie staje się przepustką a nawet biletem parkingowym. Bo może proboszcz "załatwił" jazdę po przejściu dla pieszych i chodnikach.

 • lukasz-szatkowski

  Oceniono 29 razy 19

  Zgłaszałem to wielokrotnie pod 19115 wysyłajac zdjęcie z sugestią takiego ustawienia okolicznych donic, betonowych śmietników, aby uniemożliwić wjazd przez przejście dla pieszych. Jednak po weekendzie otrzymywałem informację, że patrol wysłany na miejsce nie potwierdził zgłoszenia, a dodatkowo brak jest uzasadnienia jakichś elementów blokujacych, bo w 2021 planowany jest remont placu...

 • ga.spar

  Oceniono 20 razy 16

  prdlone dzbany mają tupet.... proboszczem i prawnikiem straszą

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 22 razy 14

  "Ksiądz chyba pozwolił"
  Jak wiadomo dyndaczek ze św. Krzysztofem pod lusterkiem i rybka na klapie bagażnika znoszą obowiązywanie niektorych znaków, w szczególności B-25 i B-33. Widać słowo plebana ma podobną moc względem innych znaków zakazu.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 22 razy 12

  Tuż obok parking, i to akurat bezpłatny (zresztą uważam, że bardzo szpeci ten plac. To nawet nie plac, to Parking Teatralny). W Zlotych Szałasach jest parking podziemny, nie tylko dla klientów - zwykle ma kilkaset wolnych miejsc, za to tuż obok na powierzchni samochodziarze zastawiają chodniki, przystanki, powierzchnie wyłączone z ruchu... Myślałam, że to po prostu dlatego, że parking w Złotych Szałasach jest płatny. Ale ten przykład pokazuje, że chyba nie do końca - parking obok, ale nie, samochodziarze muszą zaparkować tuż pod kościołem. Jeszcze ktoś pomyśli, że oni piesi, i będzie wstyd...

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 4 razy 4

  Bo jak powiedział Rydzol: „prawo boskie, zawsze na prawem ludzkim”. Tu rządzi PROBOSZCZ, kmioty!

 • bmarten

  Oceniono 3 razy 3

  Typowy, katolicki ciemnogród i chamstwo. Ci wyznawcy sekty tak mają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX