Michael Jackson znika z Bemowa. Władze dzielnicy zdecydowały o zmianie nazwy amfiteatru

To koniec Michaela Jacksona na Bemowie. Amfiteatr, który nosił jego imię od niemal dekady, zmienił właśnie nazwę. Władze dzielnicy podjęły taką decyzję ze względu na kontrowersje, które w ostatnich miesiącach wzbudza król popu.

Od 2009 roku w parku na Bemowie mieszkańcy mogli odwiedzać amfiteatr im. Michaela Jacksona. Jak informuje Radio Kolor, władze dzielnicy właśnie "wygumkowały" nazwę. 

Amfiteatr im. Michaela Jacksona na Bemowie zmienił nazwę 

Amfiteatr w Parku Górczewska został oddany do użytku w 2008 roku. Jego projektanci chcieli, żeby warszawiacy mieli tam namiastkę Sydney, więc wzorowali budowlę na tej australijskiej. Rok po otwarciu bemowskiego teatru zarząd dzielnicy podjął decyzję o nadaniu mu nazwy im. Michaela Jacksona. Samorządowcy chcieli w ten sposób upamiętnić pierwszy i jedyny koncert króla popu w Polsce, który odbył się w 1996 roku na lotnisku na Bemowie. 

O tym, że nazwa może zostać zmieniona władze dzielnicy mówiły już w marcu, czyli tuż po premierze filmu HBO "Leaving Neverland", w którym dwóch dorosłych już mężczyzn oskarżyło Jacksona o molestowanie seksualne, gdy byli dziećmi. Film odbił się szerokim echem, więc nic dziwnego, że również na Bemowie nie pozostało to bez odpowiedzi. Po niemal czterech miesiącach decyzja zapadła - Michael Jackson znika z Bemowa. - Postanowiliśmy powrócić do pierwotnej nazwy - mówi Małgorzata Kink z urzędu dzielnicy w rozmowie z Radiem Kolor. Tłumaczy, że nazwa upamiętniająca amerykańskiego gwiazdora nigdy nie przeszła oficjalnej drogi przez Radę Miasta, więc zarząd dzielnicy mógł szybko cofnąć swoją decyzję sprzed dziesięciu lat. 

Od teraz amfiteatr na Bemowie będzie nazywał się po prostu amfiteatr "Górczewska". Władze nie wykluczają, że wkrótce poświęcą budynek nowemu patronowi, takiemu który będzie związany z historią dzielnicy. 

Więcej o:
Komentarze (34)
Michael Jackson znika z Bemowa. Władze dzielnicy zdecydowały o zmianie nazwy amfiteatru
Zaloguj się
 • darmen987

  Oceniono 46 razy 28

  To czas na demontaż pomników najsławniejszego obrońcy pedofili - świętego JPII.

 • agawroc

  Oceniono 38 razy 14

  Widać, że władze Warszawy czytają plotki a nie informacje. Film leaving neverland został już dawno kompletnie rozniesiony, a kłamstwa tych 2 Panów udowodnione. Kiedy ludzie zaczną myśleć sami za siebie zamiast wierzyć w każdą bzdurę?

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 12 razy 10

  "Jego projektanci chcieli, żeby warszawiacy mieli tam namiastkę Sydney"
  Sydney na miarę naszych możliwości!

 • dave1919

  Oceniono 12 razy 8

  .
  .DURNOTA NAJWYŻSZEGO RZĘDU

  .
  .

 • crizs

  Oceniono 32 razy 6

  jakie są dowody na pedofilię MJ ? nie ma żadnych.. po prostu nie ma.. i nigdy nie było..

 • pandangu

  Oceniono 7 razy 5

  Szczerze duża strata to nie jest, w naszym kraju zawsze tak jest (pomijając ile pelikanów łyka różne informacje), tak samo nie rozumiem dlaczego różne osoby porównują MJ do Jankowskiego,dwie różne osoby wg mnie choć dla nich takie same bo oni lepiej wiedzą,mają swoje informacje itd. Ehh jaki dziwny jest ten świat

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 25 razy 5

  Ja myślę że Amfiteatr im. Lecha i Marii Kaczyńskich będzie jak znalazł.

 • klan_fan

  Oceniono 10 razy 4

  Głupie i małostkowe. To miała być pamiątka Jedynego Koncertu a nie artysty samego w sobie.

 • benia_b

  Oceniono 5 razy 3

  To chore!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX