Wzruszający spot przed 1 sierpnia. Powstańcy mówią, co jest najważniejsze w życiu. "Mieć empatię do ludzi"

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało spot upamiętniający 75. rocznicę zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. Powstańcy wymieniają w nim, jakie wartości są dla nich ważne w życiu. - Mam nadzieję, że nasze dzieci i wnuki nie będą musiały już o nic walczyć - mówi występująca w filmie Halina Jędrzejewska, ps. "Sławka".
Zobacz wideo

Z okazji 75. rocznicy niepodległościowego zrywu Muzeum Powstania Warszawskiego opublikowało spot pt. "Łączą nas wartości". Występują w nim biorący udział w powstaniu Hanna Stadnik "Hanka", Zofia Czekalska "Sosenka", Halina Jędrzejewska "Sławka", Witold Kieżun ps. "Wypad" i Janusz Gołuchowski "Orwicz" oraz aktorzy, którzy odgrywają ich role z czasów młodości.  

Powstańcy mówią, co jest dla nich ważne w życiu. "Wzruszenie odbiera głos"

"Zapytaliśmy Powstańców Warszawskich, co jest dla nich najważniejsze w życiu. Odpowiedzi, które dostaliśmy, powodują, że serce zaczyna bić mocniej, a po plecach przechodzą ciarki" - poinformowało muzeum.

"Nieść chętną pomoc bliźnim", "Być człowiekiem myślącym i mieć empatię do ludzi, umieć współżyć z ludźmi", "No, trzeba uczciwie żyć przede wszystkim", "Nie bać się mówić prawdy, tylko umiejętnie rozmawiać, nawet z wrogiem", "Mam nadzieję, że nasze dzieci i nasze wnuki nie będą już musiały o nic walczyć" - brzmią niektóre z odpowiedzi powstańców. Całe nagranie można obejrzeć poniżej.

Spot spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Jakże piękne i mądre słowa z ust tych, którzy mieli prawo nienawidzić tych po drugiej stronie barykad. Wzruszenie odbiera głos, łzy same płyną patrząc na ostatnie sekwencje filmu 
Dziś wielu mogłoby się od nich uczyć...
Bardzo piękne słowa
Dziękujemy

- piszą niektórzy komentujący.

Więcej o: