Śródmieście. Poszukiwany sprawca napadu na lombard. Groził bronią, a po chwili sam uciekł na widok noża

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia szukają mężczyzny podejrzanego o napad na lombard. Na opublikowanym przez nich nagraniu z monitoringu widać, jak sprawca domaga się wydania pieniędzy, trzymając w dłoni przedmiot przypominający pistolet. Gdy jednak pracownik lombardu wyjmuje z szuflady nóż, mężczyzna szybko ucieka.

Policja ze Śródmieścia szuka mężczyzny podejrzanego o usiłowanie rozboju. Do napadu doszło 6 lipca tego roku około godziny 15 w jednym z lombardów w centrum Warszawy. Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ. 

Śródmieście. Policja szuka sprawcy napadu na lombard

Policjanci upublicznili nagranie, na którym widać, jak do lombardu wchodzi mężczyzna z fioletowym plecakiem. Po chwili wyciąga przedmiot przypominający pistolet i grozi nim pracownikowi, żądając wydania biżuterii. Ostatecznie do kradzieży nie dochodzi - sprawca ucieka zaraz po tym, jak pracownik wyciąga z szuflady nóż.

Całe nagranie można obejrzeć poniżej:

Zobacz wideo

Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.

Informacje w tej sprawie można przekazać dzwoniąc na numer 22/ 603 91 59, 112, albo w formie elektronicznej pisząc na adres:  krp1warszawa@policja.waw.pl

- informuje policja.

Więcej o: