17-latek wykorzystywał psa do żebractwa. Nałożył mu zielony kapelusz i okulary, nie dawał wody

Przy Krakowskim Przedmieściu siedział młody żebrak z psem u boku. 17-latek wykorzystywał zwierzę jak atrakcyjny dodatek - nałożył mu zielony kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Zapomniał jednak o wodzie. Straż miejska zdecydowała o odebraniu mu psa.

Straż miejska zauważyła na warszawskim Krakowskim Przedmieściu żebrzącego na ulicy chłopaka. Tuż przy jego boku był pies, który wzbudził niepokój patrolujących okolicę strażników. Pies pekińczyk miał na sobie zielony filcowy kapelusz i przeciwsłoneczne okulary, był trzymany na bardzo krótkim łańcuchu. 

Pekińczyk odebrany żebrzącemu 17-latkowi

Okazało się, że młody mężczyzna, który wykorzystywał do żebractwa psa, był już znany stołecznej straży miejskiej. W czerwcu strażnicy interweniowali, bo u pekińczyka, którego miał ze sobą 17-letni chłopak, stwierdzono przegrzanie organizmu. Zwierzę miało utrudniony dostęp do wody i nie mogło się ruszać, bo było trzymane na bardzo krótkim łańcuchu. Właścicielowi wydano wtedy zakaz wykorzystywania psa do celów żebraczych.

Jak pisze jednak straż miejska, 17-latek nie zrozumiał, że trzymanie psa w takich warunkach jest sprzeczne z Ustawą o ochronie zwierząt. Niecały miesiąc później znowu zauważono, że wykorzystuje psa do celów żebraczych. W związku z tym podczas czwartkowej interwencji strażnicy miejscy podjęli decyzję o bardziej radykalnych krokach. Pekińczyk został odebrany nieodpowiedzialnemu właścicielowi i trafił pod opiekę specjalistów ze Straży dla Zwierząt. Na miejsce wezwano także policję ze względu na to, że żebrzący był osobą nieletnią.

Więcej o:
Komentarze (48)
17-latek wykorzystywał psa do żebractwa. Nałożył mu zielony kapelusz i okulary, nie dawał wody
Zaloguj się
 • pierwsze_all

  Oceniono 62 razy 38

  Niech zgadnę - owa osoba nieletnia, była śniadej karnacji? Czy za przypuszczenie, że była Romem zbanują mnie za rasizm? Bo Cygan to już w ogóle mowa nienawiści. Bo oczywiście nacja owej "osoby żebrzącej" nie ma absolutnie żadnego znaczenia i związku?

 • tpdlagier

  Oceniono 32 razy 30

  Biedny psiak. Cierpienie bez sensu

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 38 razy 28

  Powinni nie tylko odebrać psa ale i wp.i..e.r.d.ol spuścić bydlakowi.

 • hellk

  Oceniono 21 razy 19

  Pies jak pies, ale romki wykorzystujace do tego male dzieci to w rzekomo dbajacej o dzieci patolsce tez norma.

 • teresazpierdziszewa

  Oceniono 23 razy 17

  zabrali jednego psa, a za chwilę pokaże się z innym. Na Ochocie była dziewczynka z pekińczykiem i też żebrała. Nie sądzę, żeby to był jedyny pies, na którym zarabiali.

 • amicus888

  Oceniono 21 razy 15

  Cyganie doskonalą swoje żebractwo i teraz stosują metodę "daj panie na pieska".

 • glunek

  Oceniono 15 razy 11

  Mandat wystawic.
  Nie ma kasy?
  Licytować cyganowoz...

 • prawdziwy_gonzo

  Oceniono 10 razy 10

  Nie lepiej grać na akordeonie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX