Komentarze (158)
Ursynów. Powstały miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży. Reakcje: "Brawo!", "Co? Ciąża to nie choroba"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • aldealmi

  Oceniono 13 razy 9

  A kiedy będą miejsca dla grubasów? Im też ciężko chodzić...

 • didja

  Oceniono 32 razy 8

  Mam nadzieję, że tę, która "nie miała skrupułów parkować na miejscach dla inwalidów", policja już wyśledziła i wlepiła odpowiedni mandat. Swoją drogą, kiedy sądy w końcu zaczną traktować zajmowanie miejsc niepełnosprawnym (parkingowych, w tramwajach - z odmową ustąpienia, toalet) jako wyłudzanie nienależnych świadczeń niepieniężnych.

 • tojajurek

  Oceniono 9 razy 7

  A Straż Miejska powinna otrzymać od min. Ziobry uprawnienia do ręcznej kontroli stanu ciąży osób parkujących na tych miejscach. Nie jest też jasne, czy osoba w ciąży musi być kierowcą, czy wystarczy że jest pasażerką pojazdu?

 • trusia29

  Oceniono 14 razy 6

  Jak może wsiąść za kierownicę to chyba też może przejść 50 czy 100 metrów ze zwykłego miejsca parkingowego, prawda? Zwłaszcza, że 90% ciężarnych leni się na zwolnieniu lekarskim 9 miesięcy i tylko tyłki pasie.

 • miodowocytrynowa

  Oceniono 6 razy 6

  O zaparkowaniu pod Urzędem Dzielnicy nawet ciężarne na swoich miejscach nie mają co marzyć. Od lat ów parking służy jako P+R dla przyjezdnych z okolic Konstancina i Piaseczna, którzy tam przesiadają się do metra na stacji Imielin. Skoro świt wszystkie miejsca są zajęte, a ci co mają do załatwienia sprawę w Urzedzie muszą zostawiać auta gdzie indziej. Od lat żadna władza z tym nic nie robi.

 • prawdziwy.tebe

  Oceniono 14 razy 6

  A dlaczego tylko kobiety w ciąży mogą tam parkować? A co z pozostałymi płciami w ciąży? Czy to nie dyskryminacja?

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 12 razy 6

  Artykuł powinien mieć:- "miejsca parkingowe dla kobiet z widoczną ciążą". Ponieważ kobiety byłyby narażone na ewentualną penetrację miejsc intymnych według najnowszych przepisów oraz obowiązującego prawa przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej Policji straży pożarnej. Dlaczego dlatego ,że kobieta może być w ciąży nawet w tym momencie gdy jej po nogach cieknie

 • kka69

  Oceniono 7 razy 5

  Pincet plus powinno być też dla kobiet w ciąży.
  Przecież płód to już dziecko.

 • exsero

  Oceniono 4 razy 4

  I będzie tak: podjedzie auto kierowane przez męża, wysiądą oboje, pójdą do sklepu, oczywiście staną w kolejce do kasy uprzywilejowanej (ona usiądzie sobie za linią kas na fotelu, on bez kolejki zapłaci za zakupy), po czym wrócą do domu. A powinno być tak: ona zostaje w domu, żeby nie męczyć siebie i dziecka niepotrzebnie, a on robi zakupy. To podobnie jak rejestrowanie auta na niepełnosprawną babcię przez 20-letniego kierowcę i parkowanie z tabliczką na miejscu dla uprzywilejowanych.

 • jerzyb-ucholc

  Oceniono 8 razy 4

  Na Ursynowie uważają , że ciąża to nie choroba ale niepełnosprawność.

 • 6nine9

  Oceniono 12 razy 4

  Co za glupota, ręce opadają.
  Miejsca dla inwalidów - ok, choć przeważnie stoją puste.

  To teraz może: dla matek z dzieckim na ręku/karmiących? Rencistów? Kontuzjowanych sportowców? Wszyscy oni potrzebują mieć blisko!

 • idzi8888

  Oceniono 6 razy 4

  Totalny debilizm, tam pół miejsca nie ma żeby zaparkować i załatwić sprawę. Wystarczyło wywalić z parkingu auta pracowników urzędu, które dzień w dzień cały czas stoją...

 • m260011

  Oceniono 7 razy 3

  Abstrahując od samej idei miejsca, zastanawiają mnie zawsze komentarze, że ciąża to nie choroba i to najczęściej od mężczyzn, którzy na pewno najwięcej o niej wiedzą. Może i nie choroba, a mały płód nie wymaga jeszcze dużego brzucha (i czasem nie widać), ale jakoś można rzygać przez pół nocy, można nie móc ustać w miejscu przez przepełnienie żylne, można mieć obrzęki.
  I oczywiście kobieta sama sobie winna, bo w tą ciąże zaszła i to jest jej problem, po co zachodziła. Jesteśmy cudownym społeczeństwem. (W Auchan takie miejsca są od lat, tuż obok miejsc dla rodzin z dziećmi i jakoś nikt jadem nie pluje).

 • iimpala

  Oceniono 3 razy 3

  a to, przepraszam, kobieta w ciąży nie może korzystać dla miejsc dla matek z dziećmi??? przecież ma dziecko wiec o co kaman....
  Swoja droga to kiedys na takie miejsce podjechała baba z, na oko, 13-latką.... Po czym całkiem zdrowa mama, z całkiem sprawną i energiczną 13-latką wylazły z samochodu, udajac się do sklepu.
  No, tak mnie to zbulwersowało, że babę opieprzyłam...

 • kapitan.kirk

  Oceniono 9 razy 3

  Nie mam generalnie nic przeciwko ułatwieniem dla kobiet w ciąży tam, gdzie się da to zrobić. W danym przypadku widzę natomiast zasadniczy problem z weryfikacją tego uprawnienia. Dzień dobry, czy pani jest w ciąży? Owszem, panie strażniku, nie widać, bo dopiero w czwartym miesiącu. A ma pani jakieś zaświadczenie? COOO?!!! A cóż to za faszyzm i katolicka mizoginia?! To moja prywatna sprawa i nic nikomu do tego! Nawet pracodawca nie ma prawa pytać kandydatki o ciąże, a co dopiero jakiś cieć z parkingu! No i, jakby nie patrzeć, rzeczywiście nie ma prawa... I jak niby z tego wybrnąć...?

 • szaman668

  Oceniono 2 razy 2

  tak długo jak tego znaku nie ma w kodeksie ruchu drogowego to tak długo nie mogą wystawić za to mandatu ...

  ogólnie jestem za - tylko niech to przejdzie pełen proces wdrażania

 • hunkyyankee

  Oceniono 16 razy 2

  Zbrzuchacone pasożyty... Wara od moich podatków złodziejka pińcetplusów i wara od miejsc parkingowych. Obłożnie chore na ciążę.

 • wolfpe

  Oceniono 6 razy 2

  Kiedyś takie i podobne zachowania ułatwiające życie chorym , starym, czy właśnie Kobietom wciąży ,nie wymagały aż takich działań jak mandaty itp. Po prostu. Wychowanie , kultura osobista zobowiązywały , aby drobnymi dla nas gestami ułatwiać życie innym, potrzebującym . Przykre, że tak się to zmienia i jeden musi być za wszelką cenę „ ważniejszy”, bo przepisu nie ma.

 • thea19

  Oceniono 8 razy 2

  dwa razy byłam w ciąży i w żadnej nie miałam żadnych pilnych spraw urzędowych w ostatnim trymestrze, czy teraz ciążę trzeba poświadczać urzędowo przed porodem? Same miejsca fajne, kilka razy pod CH skorzystałam. Większy entuzjazm różowe koperty wywołają pod przychodnią, gdzie prowadzą ciąże bo dwa razy mi się zdarzyło, że nie mogłam wsiąść bo jakiś geniusz zbyt blisko zaparkował.

 • menel13

  Oceniono 8 razy 2

  Trzeba było wymyślić coś jeszcze głupszego od strefy wypoczynku za bańkę.

 • hunkyyankee

  Oceniono 5 razy 1

  Dzieciorobne spasione leniwce, utuczone pińcetplusami.

 • kar.as

  Oceniono 13 razy 1

  Przeciętnemu chamowi, zwolennikowi PiS przeszkadzają nie tylko osoby LGBT czy czarni. Im przeszkadza wszystko. Kobiety w ciąży także. Patola do wyrwania z korzeniami.

 • bonzo21

  Oceniono 25 razy 1

  Kobiety nie powinny jezdzic samochodami

 • mercx

  Oceniono 4 razy 0

  pusty gest - nie da się tego wyegzekwować, nikt nie będzie tego sprawdzał, nie ma statusu obowiązującego prawa tylko na zasadzie uprzejmości, licząc na to że wszyscy będą na tyle uprzejmi żeby tam nie parkować. i już to widzę jak to bedzie działac w godzinach szczytu na parkingu na 25 miejsc...
  Jestem tego samego zdania co większość matek, które kiedy były w ciąży nikt im niczego nie ułatwiał i nie podstawiał miejsc parkingowych pod sam nos - czyli - minimum udogodnień dla kobiet w ciąży. Czyli np: jak kobieta w ciąży ma siłę godzinę chodzić po galerii handlowej, nie powinna wymagać, by w kolejce do kasy ją przepuszczać. Akurat pod urzędem parking jest mały, to nie galeria handlowa pod miastem. Nic się nikomu nie stanie jak podejdzie 10 metrów więcej. Podstawowym problemem jest to że tam nie ma wogóle wolnych miejsc... i jedno dodatkowe - które będzie zawsze zajęta - nic nie zmieni... a sprawę w urzędzie mozna dzis zalatwic on-line.

 • lukki69

  Oceniono 4 razy 0

  Im większe miasto tym więcej buraków i większy ciemnogród...dla najbardziej czerwonych lemingów kobieta w ciąży to niewyskrobana frajerka i niech zapierd... autobusem

 • gangut

  Oceniono 6 razy 0

  Powinno być tak: parking pod urzędem - przede wszystkim dla klientów urzędu, plus tych pracowników, którym jest to naprawdę potrzebne, plus kilka dyżurnych na wszelki wypadek.
  A więc:
  - parkowanie bez opłat - tylko na czas załatwienia sprawy; czyli np. na godzinę czy półtorej (rozwiązanie techniczne - może być różne, np. jak pod szpitalami - szlaban i automat wydający kwit parkingowy)
  - po tym czasie opłaty np. 5 zł za godzinę
  - darmowe miejsca na cały dzień- tylko dla 2,3 wyższych urzędników, ze dwa, trzy kurierskie, kilka dla pracowników którzy są w ciągu dnia w ruchu z racji swoijej funkcji.
  - reszta pracowników zgodnie z polityką władz Warszawy - ekologicznie rowerkiem albo komunikacją (od wyjścia ze stacji metra Imielin do drzwi urzędu jest może z 50 m).
  W ten sposób miejsca będą zawsze i unikniemy durnych przepychanek komu się należy a komu nie.

 • sroq

  Oceniono 2 razy 0

  Ok. Fajnie. Czyli jednak wychowują i gotują .....😁😘

 • topiramax

  Oceniono 4 razy 0

  To bardzo miły gest dla kobiet o ile inni korzystający z parkingu nie będą tych miejsc zastawiać. Radziłam sobie przy każdej ciąży bez takich uprzejmości ale warto to docenić. Mój mąż po prostu podwoził mnie nie raz pod same drzwi gdy osobiście musiałam załatwić sprawę i potem czekał w miejscu gdzie zaparkował na mój sms że już wychodzę. Problem gdy jest się zdaną tylko na siebie w tych ostatnich dniach.

 • jerychonski

  Oceniono 24 razy 0

  zabraknie wam miejsc do wyznaczania, tak jak liter alfabetu do LGBTQ...

 • owrank

  Oceniono 1 raz -1

  Niedługo biały zdrowy heteroseksualny mężczyzna który juz odchowal dzieci będzie mógł stanąć kilometr od urzędu albo 100 metrów od marketu (kto był w nowym parkingu podziemnym w warszawskiej Reducie to wie jak wygląda tak że 40-50 uprzywilejowanych miejsc które przez 99% czasu są puste no ale nie wypada na nich stawać...) a druga sprawa czy urzędnicy robią te uprzywilejowane miejsca kosztem swoich miejsc parkingowych czy ograniczają miejsca wcześniej dostępne dla petentow???

 • hubert.fun

  Oceniono 1 raz -1

  Czyli miejsce parkingowe po prostu dla kobiet. Każda pani może powiedzieć, że jest w ciaży.

 • Paweł K.

  Oceniono 7 razy -1

  Debile. A co miejscami dla ludzi że złamaną ręką albo nogą? Ciąża to nie choroba, nikt nikogo do niej nie zmusza.

 • brak.slow

  Oceniono 5 razy -1

  Teraz każda tłusta laska z bebzonem spożywczym będzie mogła parkować na uprzywilejowanym? Poroniony pomysł. Ktoś zamierza sprawdzać zaświadczenia o ciąży? Pewnie nie, a jak udowodnić czy to jest ciąża czy spaslak?

 • alben albus

  Oceniono 5 razy -1

  Warto jeszcze miejsca dla kierowców słabosłyszących czy dla palaczy...

 • koenzymq10

  Oceniono 3 razy -1

  ta radna KOnie zna przepisów prawa. To bardzo smutne. na pewno nie bede sie stosował do tych pseudo-samowolnych regulacji. i jeszcze info dla pani radnej: teren centrum handlowego to teren prywatny i mozna tam postawic nawet znak,ze miejsce jest dla UFO

 • benia_b

  Oceniono 7 razy -1

  POyeby!

 • druga_wieza

  Oceniono 13 razy -1

  No to czekamy na miejsca dla ojców z dzieckiem, a potem dla LGBTQ+, czarnych, ciapatych, matematyków, osoby molestowane w dzieciństwie i zwyczajnych głąbów.

 • serenita123

  Oceniono 4 razy -2

  dlaczego to KOBIETY bywają uprzywilejowane?
  Zwolenniczki gó...uprawnienia powinny gorą protestować!

 • proost

  Oceniono 7 razy -3

  Moja koleżanka (ma 3 fantastycznych dzieciaków) mówi wprost - minimum udogodnień dla kobiet w ciąży. Jak kobieta w ciąży ma siłę godzinę chodzić po galerii handlowej, nie powinna wymagać, by w kolejce do kasy ją przepuszczać. Sama w zaawansowanej ciąży pojechała z dzieciakami na wakacje (przejechała pół Polski), sama wszystko pakowała (do vana z bagażnikiem dachowym). Żeby nie było - ma męża, ale był w pracy. Podziwiałem Jej aktywność i podejście do życia. :-)

 • si4mano

  Oceniono 13 razy -3

  Kiedy tęczowe miejsca Nur fur LGBTqwerty+?
  Prezydent rafalala obiecał

 • scierplaminoga

  Oceniono 7 razy -5

  Każdy równy, ale jak lewak wymyśli przepis to są i równiejsi.

 • wylye

  Oceniono 14 razy -6

  Przejrzałem wpisy w większości oponentów tej inicjatywy. Kiedy zobaczyłem pod każdym niemal 100% poparcie w PLUSACH. Uznałem, że jednak mój naród - Polacy są masą tępych i zidiociałych do cna kretynów. Chylę czoła przed stanem fizjologicznym jakim jest ciąża. Jak mam szanować naród i opinie ludzi którzy uważają, że kobieta w ciąży powinna znosić bez "ulg" okres swojej brzemienności. Potworne jest to, że tak mogą się wypowiadać ludzie mówiący tym samym co ja językiem. Czuję wstyd i odrazę do was - porównujących niedogodności ciąży do wielu mniej lub bardziej poważnych schorzeń. Twierdzących, że kobieta ciężarna nie powinna prowadzić auta. Nawet tego nie komentuję. Przypinam wam wszystkim order - nalepkę "polskiego morona"

 • gangut

  Oceniono 28 razy -6

  Po co? Tam jest normalny, spory, ogólnodostępny parking przy urzędzie. Chyba że Trzaskowski go zastawił jakimiś paletami?

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 12 razy -6

  Największe ale pewnie ma łysa i nakoksowana patologia, wierząca, praktykująca przemoc, darząca swoje niunie estm...esy...asty...emyto...estmoty....esymysy...estymą noooooooo

 • saves

  Oceniono 13 razy -7

  I co za problem? Mimo że ciąża to nie choroba, to kobiety powinny być podczas niej pod szczególną ochroną. Przeciw gardłują głównie ci, którzy jadąc metrem i widząc taka stojącą, nagle zaczytują się w ważnym artykule na ekranie swojego telefonu.

 • sztucznypolak

  Oceniono 21 razy -7

  Bardzo dobry pomysl.
  Ale czy te miejsca nie moga byc polaczone z "dla rodzin z dziecmi"?

 • darek8125

  Oceniono 16 razy -8

  proponuje zrobić miejsca parkingowe w warszawie, z napisem "tylko dla warszawiaków"
  bo jak patrzę u siebie pod blokiem to dosłownie co drugie auto jest na wiejskich blachach, i przez tych słoikowych smieci, , rodowici warszawiacy nie mają miejsc do parkowania...........

 • Wojtuś -

  Oceniono 23 razy -9

  Kobietom w ciąży należy się szacunek i przynajmniej drobne ułatwienia. Pamiętajcie że dzieci to przyszłość i tylko dzięki Mamom nasz kraj przetrwa. Może to i patetyczne, ale (teraz coś wbrew wielu) geje i lesbijki tego nie zapewnią. I tyle w tym temacie. Za ewentualny hejt dziękuję. Za stary jestem żeby mnie to ruszało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX