Wójt Lesznowoli zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wójt gminy Lesznowola. Według CBA miała doprowadzić do szkody w majątku gminy o wartości bliskiej 4 mln złotych poprzez niezasadne wypłacanie odsetek od zerwanej umowy i umarzanie należności podatkowych.

CBA zatrzymało w środę rano wieloletnią wójt Lesznowoli. Jak czytamy w informacji na stronie internetowej antykorupcyjnej policji, zatrzymanie jest związane z podejrzeniem, iż wójt przekroczyła swoje uprawnienia i nie dopełniła obowiązków wynikających z pełnionej przez nią funkcji. 

CBA zatrzymało wójt Lesznowoli

Materiał dowodowy zgromadzony podczas śledztwa CBA wskazuje na to, że podczas pełnienia przez wójt  stanowiska dochodzić miało do nieprawidłowości związanych z gospodarowaniem nieruchomościami należącymi do gminy. Zauważono, że umowy dzierżawy zawarte w 2013 i 2014 roku zostały podpisane z naruszeniem wymogów formalnych opisanych w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Ze śledztwa wynika, że wójt miała odstąpić od jednej z nich, co skutkować miało koniecznością wypłacenia dzierżawcy odsetek w wysokości ok. 1,3 mln zł. Jak podkreśla CBA decyzja ta może być uznana za "niezasadną". 

Ustalenia śledczych wskazują ponadto, że wójt gminy Lesznowola podczas pełnienia stanowiska mogła również przekroczyć swoje uprawnienia w zakresie czynności podejmowanych jako organ podatkowy w latach 2012-2015. Wójt miała niezgodnie z prawem umorzyć należności podatkowe kilku powiązanych z nią samą spółkom. Chodzi w sumie o 2,6 mln złotych. 

Zatrzymana wójt zostanie doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszy zarzuty. Śledztwo zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez CBA w trakcie kontroli prowadzonej przez Departament Postępowań Kontrolnych.

Więcej o:
Komentarze (143)
Wójt Lesznowoli zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne
Zaloguj się
 • an-te

  Oceniono 96 razy 68

  Pani wójt (wójcina? Bo nie wójtowa) podobno źle wyrażała się o Pissie. Poza tym reprezentuje lewicę. A że gmina jest jedną z najbogatszych gmin w Polsce, to trzeba ją obsadzić swoimi. To jest myśl przewodnia działań politycznych prezia, capo di tutti capi.

 • piotr332211

  Oceniono 90 razy 58

  Związała się z niewłaściwą partią polityczną . Jakby była w PiS to by jej nie ruszyli .

 • hatakumbamatata

  Oceniono 68 razy 42

  Te zarzuty sa tak samo wiarygodne jak ta cala policja polityczna zwana dla jaj CBA, naczele
  ktorej stoi pisowski kundelek laszacy sie do swego pancia !!!

 • dupazbita

  Oceniono 41 razy 35

  Ludzi do więzienia wsadzają, pewnie wybory już blisko. Suweren to lubi.

 • elq_1

  Oceniono 54 razy 34

  Tak, po kolei, PiSsowskie bydło będzie przejmować "niesłuszne" Samorządy!
  Szkoła "ułaskawionego" przestępcy Kamińskiego!

 • rocky.bravo

  Oceniono 27 razy 25

  Tak samo zostal zatrzymany wojt gminy Plaska, eks-ZCHN-owiec, 3-lata temu, nagranie video, ustawka CBA, lapowka wreczona w koperacie za przetarg przy mini-oczyszczalniach sciekow, wszystko jak na tacy, razem z lokalnym "biznesmenem" co na skuterach motorowych po jeziorze Serwy jezdzi... i co? I nic - brak wyroku, wojt dalej jest wojtem, sledztwo umorzone, wyroku brak - to jest wlasnie PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC.

 • say69mat

  Oceniono 26 razy 20

  ...??? Put' put' ... tko tam???Dzień Ziobry, to ... my ;)))

 • martusia_25

  Oceniono 19 razy 19

  Chyba powinniście napisać "wójtka". Żeby było spójnie z chirurżką i psycholożką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX