Do Wisły wyciekła nieznana substancja. Trwa akcja służb, strażacy szykują się do rozstawiania zapór

Do Wisły na odcinku między mostami Grota-Roweckiego a Gdańskim wyciekła nieznana substancja. Strażacy będą ustawiać na rzece zapory, które mają zapobiec jej dalszemu rozprzestrzenianiu się.
Zobacz wideo

Wyciek nieznanej substancji w Wiśle dostrzeżono w poniedziałek 8 lipca około południa. Na miejsce wezwano policję rzeczną i strażaków. Na wodzie między mostami Grota-Roweckiego a Gdańskim widoczna jest plama cieczy. Na miejscu trwa akcja służb.

- Trwają działania na miejscu, obecnie przygotowujemy się do rozstawienia zapór na Wiśle. Nie chcemy, żeby ta substancja płynęła dalej z nurtem rzeki. Nie wiemy jeszcze co to jest, zapachem przypomina substancję ropopochodną - mówi nam Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Po rozstawieniu na rzece zapór policja rzeczna będzie próbowała ustalić, skąd wyciekła substancja. Na razie nie wiadomo, czy może mieć negatywny wpływ na środowisko. 

Więcej o:
Komentarze (43)
Do Wisły wyciekła nieznana substancja. Trwa akcja służb, strażacy szykują się do rozstawiania zapór
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 32 razy 26

  Pewnie tak samo niegroźna tak jak ta w Bieruniu.

 • marywil2012

  Oceniono 19 razy 11

  to przypomina, że przez pis straciliśmy miliardy na ochronę środowiska - walkę z zanieczyszczeniami. Co za patafiany nami rządzą.

 • cezar85

  Oceniono 12 razy 10

  w domu trują, a te pindy uciekły do Brukseli, walczyć o środowisko

 • maguniaklikunia

  Oceniono 16 razy 10

  Na razie nie wiadomo, czy może mieć negatywny wpływ na środowisko. Szybko należy zbadać ten wyciek. Są wakacje i wszędzie są teraz ludzie. My ludzie też jesteśmy częścią środowiska. Na wizytę u dermatologa musimy czekać nawet kilka miesięcy i nikt nie chce zachorować w czasie wakacji. Takiemu trucicielowi to ja bym ręce poucinała.

 • internauta2013

  Oceniono 11 razy 9

  Odpady stałe można spalić, ciekłe to rzeką do morza, z odpadami gazowymi trzeba czekać na wiatr, odpadów radioaktywnych na szczęście lub nieszczęście nie widać.

 • ogrodnik.january

  Oceniono 11 razy 7

  Sprawdźcie, czy jakieś auto SOP nie wpadło do Wisły...

 • student_zebrak

  Oceniono 14 razy 6

  w Warszawie sa dwie uczelnie, kilka instytutow i prywatne laboratoria. I do Q..Y nedzy nie wiadomo, co to za substancja?
  Miliony zwiazkow chemicznych zarejestrowanych w CA, ale produktow handlowych tylko kilkadziesiat tysiecy. A gdyby to byl atak terrorystyczny, tez by sie chdikk pokazala?
  Wylac kubel przed domem prezesa, sklad bedzie znany w kilka godzin.

 • cozano

  Oceniono 7 razy 5

  Coniektórzy zbyt dosłownie traktują słowa "czyńcie sobie ziemię poddaną".

 • plastikpiokio

  Oceniono 11 razy 5

  bez obaw w toruniu wszystko wypiją .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX