CBA zatrzymało dyrektora w warszawskich wodociągach. "Sprawa ma charakter wielowątkowy"

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby w związku ze sprawą dotyczącą warszawskich wodociągów. Chodzi o jednego z dyrektorów w miejskiej spółce oraz dwóch przedsiębiorców. "Sprawa ma charakter rozwojowy" - informuje CBA.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Dyrektora Pionu Wsparcia w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie oraz dwóch przedsiębiorców-wspólników spółki ze Śląska.

Zatrzymania CBA. Chodzi o zamówienia publiczne

CBA wkroczyło do akcji, ponieważ podejrzewa się, iż mężczyźni mogą być zamieszani w proceder korupcyjny.

Czynności przeprowadzono w związku z podejrzeniem przyjęcia co najmniej 50 tys. zł przez zatrzymanego dyrektora w związku z realizowanymi na rzecz MPWiK zamówieniami publicznymi 

- czytamy w komunikacie CBA. 

Wszyscy trzej zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty.

Centralne Biuro Antykorupcyjne informuje również, że obecnie trwają przeszukania. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. miejsca zamieszkania dyrektora i śląskich przedsiębiorców oraz siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie i spółki na rzecz, której rzekomo rozstrzygano zamówienia. CBA podkreśla, że sprawa ma "charakter wielowątkowy i rozwojowy", co oznacza m.in., że może dojść do kolejnych zatrzymań.

Więcej o: