Wiadomo już, gdzie staną butelkomaty w Warszawie. Wśród pięciu lokalizacji m.in. Pole Mokotowskie

Butelkomaty, które już niedługo staną na ulicach Warszawy, będą się znajdowały m.in. na Polu Mokotowskim i Placu Narutowicza, a także w niektórych dzielnicowych urzędach - wynika z ustaleń TVN Warszawa. Mieszkańcy będą nagradzani za korzystanie z maszyn - w zamian za recyklingowanie butelek dostaną m.in. zniżki na kino.
Zobacz wideo

Już niedługo w Warszawie pojawią się butelkomaty. Będzie do nich można wrzucać plastikowe i szklane butelki, a także aluminiowe puszki. Butelkomaty będą zintegrowane z aplikacją na telefon przyznającą tzw. ECO-punkty - te będzie z kolei można wymieniać na różnego rodzaju zniżki na bilety do kina, kawę czy zakupy. Oferta nagród ma być stopniowo poszerzana.

Butelkomaty w Warszawie. Staną m.in. na Polu Mokotowskim i Placu Narutowicza

Ratusz informował wcześniej, że w różnych częściach Warszawy stanie na początek dziesięć butelkomatów. Dodano, że maszyny będą się znajdowały w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców i turystów, ale ich dokładna lokalizacja nie była dotąd znana.Teraz udało się ją ustalić portalowi TVN Warszawa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pięć wytypowanych przez ratusz miejsc, w których mają pojawić się wkrótce butelkomaty, to:

  • Pole Mokotowskie
  • Plac Narutowicza
  • Urząd Dzielnicy Ursynów
  • Urząd Dzielnicy Wilanów
  • Białołęcki Ośrodek Kultury. 

Z ustaleń portalu wynika, że teraz Zarząd Oczyszczania Miasta musi sprawdzić, czy w wymienionych lokalizacjach będzie możliwe przyłączenie prądu. Jeśli nie będzie przeszkód technicznych, urządzenia staną właśnie tam.

Przypomnijmy, że Warszawa będzie drugim miastem w Polsce, którego mieszkańcy mogą korzystać z maszyn przyjmujących butelki. W kwietniu tego roku butelkomat stanął w urzędzie miasta w Krakowie. Żeby zachęcać do recyklinowania śmieci, za każdą wrzuconą butelkę wypłaca mieszkańcom po 10 lub 20 groszy.

Więcej o: