Basen w Powsinie otwarty po remoncie. Jest wodny plac zabaw i drewniana "plaża". "Jak zagraniczny kurort"

Od soboty 29 czerwca można korzystać z wyremontowanego basenu w Powsinie. Powstały tam m.in. nowa zjeżdżalnia i wodny plac zabaw oraz strefa relaksu - drewniana "plaża" wykonana ze specjalnych desek. "Super wyczucie estetyczne ", "Jak zagraniczny kurort" - komentują mieszkańcy.
Zobacz wideo

Remont basenu w Powsinie trwał od jesieni zeszłego roku. W sobotę 29 czerwca o godzinie 10 na oficjalnym otwarciu zjawiły się tłumy. - Jestem przekonana, że zmiany, które przeszedł ten obiekt sprawią, że stanie się on jeszcze atrakcyjniejszy i będzie przyciągał coraz więcej chętnych - zapowiadała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Basen w Powsinie już otwarty. Nowe zjeżdżalnie, wodny plac zabaw i "plaża"

Ratusz jeszcze przed oficjalnym otwarciem basenu zapowiadał, że remont całkowicie odmieni jego oblicze. Modernizację przeszły niecki basenu i brodzik, unowocześniono też system uzdatniania wody. To nie koniec zmian. Nowością na wyremontowanym basenie jest zawijana zjeżdżalnia typu anakonda, a także wodny plac zabaw z wodotryskami i atrakcje dla najmłodszych w brodziku. Wokół basenu pojawiła się też „plaża” wykonana z desek kompozytowych, a także drewniane leżaki i wiele innych miejsc do siedzenia. Wszystko jest utrzymane w jasnych kolorach.

Dopełnieniem zmian była przebudowa budynku sanitarno-szatniowego. Teraz goście mogą korzystać z nowych przebieralni, pryszniców i toalet, a całość jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

- informuje ratusz.

Pięknie! Super wyczucie estetyczne
Jestem pod wrażeniem! Jak zagraniczny kurort
Wygląda to świetnie

- komentują mieszkańcy, którzy w sobotę mieli już okazję odwiedzić basen.

Remont kosztował blisko 10 milionów złotych - przeprowadziła go firma Moris Polska - ta sama, która odpowiada za modernizację otwartego w tym miesiącu Parku Wodnego Moczydło na Woli

Basen w sezonie letnim będzie otwarty codziennie w godzinach 10-20 (kasa czynna do godziny 19). Całodniowy bilet wstępu kosztuje 20 złotych (normalny) lub 12 złotych (ulgowy). Dostępne są też karnety i bilety rodzinne. Szczegółowy cennik można znaleźć tutaj.

Więcej o: