Darmowa komunikacja w Warszawie dla opozycjonistów i osób represjonowanych w okresie PRL

O soboty 29 czerwca opozycjoniści i osoby represjonowane w okresie PRL mogą całkowicie za darmo podróżować Warszawskim Transportem Publicznym. Warunkiem skorzystania ze zniżki jest okazanie stosownej legitymacji. Zmiana przepisów to decyzja Rady Warszawy.
Zobacz wideo

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że od soboty 29 czerwca działacze opozycji komunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych w czasach PRL będą mogli bezpłatnie podróżować Warszawskim Transportem Publicznym.

Opozycjoniści pojadą za darmo komunikacją miejską. decyzja Rady Warszawy

Warunkiem do skorzystania z przejazdów jest posiadanie legitymacji, która potwierdza status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby będącej represjonowanej z powodów politycznych. Nowe przepisy wynikają z decyzji Rady Warszawy i jednogłośnie przyjętej przez urzędników uchwały z 30 maja 2019 roku. Czytamy w niej, że od soboty 29 czerwca uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską nabywają:

 • osoby, które nabyły status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, w rozumieniu ustawy z dnia 20 marca 2015 roku o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych - na podstawie legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych
 • osoby, które świadczyły pracę po 1956 roku na rzecz organizacji politycznych i związków zawodowych, nielegalnych w rozumieniu przepisów obowiązujących do kwietnia 1989 roku - na podstawie decyzji Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w oparciu o ustawę 17 grudnia 1998 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
 • osoby, które nie wykonywały pracy w okresie przed dniem 4 czerwca 1989 roku na skutek represji politycznych - na podstawie decyzji Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w oparciu o ustawę z dnia 17 grudnia 1998 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Tym samym Warszawa dołączyła do Lublina, Białegostoku, Krakowa, Bydgoszczy czy Radomia, gdzie bezpłatne przejazdy dla opozycji antykomunistycznej są już dostępne od jakiegoś czasu. Dotychczas opozycjoniści PRL korzystali w stolicy z 50-procentowej zniżki na przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Darmowa komunikacja w Warszawie dla opozycjonistów i osób represjonowanych w okresie PRL
Zaloguj się
 • czarna_brygada09

  Oceniono 15 razy 11

  Kiedy pojawi się napis; 'tylko dla opozycji antykomunistycznej'?
  Tylko pytam ... absolutnie nic nie sugeruję.

 • haslotrzy

  Oceniono 12 razy 8

  Dać im jeszcze prawo przechodzenia przez jezdnie na czerwonym świetle.....

 • zdziwiony6

  Oceniono 14 razy 8

  No to Jarosław się nie kwalifikuje, bo w czasie PRL żył jak pączek w maśle.

 • bzdziszewiak2

  Oceniono 20 razy 8

  PO goni w idiotyzmach PiS. Mojego głosu nie macie. Nie macie też wstydu,
  jaj i chyba wszystkich klepek.

 • pan_mamon

  Oceniono 8 razy 6

  Wspaniała wiadomość dla Bartłomieja Misiewicza. Nasz pulpecik przecież za komuny został zamknięty w areszcie pod zarzutem działań na szkodę komunistycznego przedsiębiorstwa obsadzonego przez kompetentnych jak Misiewicz szefów. Gdy nasz salceson jorgnął się, że szkodząc spółce można obalić pis-bis-prl nie wahał się nawet przez minutę. CHWAŁA BOHATEROM !!! I niech nasz Misio ma darmową komunikację po Stolicy, po buspasach łatwiej mu będzie z Edusiem Jannigerem skoczyć do maciorki na kolacyjkę przy świecach.

 • romikus

  Oceniono 12 razy 6

  Opozycjoniści wyklęci należy wam się.

 • gangut

  Oceniono 13 razy 5

  W sumie to zaskakujące jak rzadko dawni opozycjoniści korzystają z szans jakie dała im wolna Polska (choćby prowadzenia własnego biznesu), a jak często realizują się dorywając się po prostu do publicznego koryta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX