Śródmieście: Wielkie okno wyleciało z 4. piętra i roztrzaskało się na chodniku. Spadło z wieżowca

W ścisłym centrum, podczas montażu okien w wieżowcu w centrum, jedno z okien spadło na ziemię z dużej wysokości. Szkło, które roztrzaskało się tuż obok Rotundy, poraniło przechodnia i uszkodziło samochód osobowy.
Zobacz wideo

Około godziny 16 w czwartek służby ratunkowe zostały poinformowane o oknie w ciężkiej ramie, które spadło na ziemię przy ulicy Widok. Okno prawdopodobnie pochodziło z wieżowca, który od kilku miesięcy jest budowany tuż za odnawianą Rotundą, w miejscu wyburzonego na przełomie 2016 i 2017 roku Universalu. 

Śródmieście. Okno spadło z wieżowca. Jeden poszkodowany

Jak podaje Tvnwarszawa.pl, stołeczna policja potwierdziła, że do zdarzenia doszło. Co więcej, podaje również, że spadające z dużej wysokości okno zraniło przechodnia. Został lekko draśnięty rozbitym szkłem, które rozprysło się na chodniku. Uraz nie był jednak poważny i hospitalizacja nie była konieczna. Wiadomo również, że rozbite szkło uszkodziło także zaparkowany niedaleko samochód osobowy. Odłamki zniszczyły przednią szybę pojazdu. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmie się teraz policja. 

Reporter portalu dodaje, że okno spadło z dużej wysokości podczas montażu - dokładnie z 4. piętra, które znajduje się na wysokości około 20 metrów nad ziemią. 

Więcej o: