Kierowca nie chciał zapłacić mandatu za złe parkowanie. Rozbił blokadę młotkiem i odjechał lawetą

Kierowca bmw został ukarany za złe parkowanie na jednej z ulic w Warszawie. Na jedno z kół samochodu założono blokadę uniemożliwiającą odjechanie. Mężczyzna zamiast zadzwonić na straż miejską i poradzić sobie z problemem zgodnie z przepisami, odezwał się do znajomego.

Wszystko wydarzyło się we wtorek rano na warszawskiej Woli. Wspomniany znajomy oferował pomoc drogową, więc przyjechał po kolegę z bmw lawetą. Na miejscu rozbił kłódkę blokady młotkiem, wprowadził auto na lawetę i razem z właścicielem pojazdu odjechał.

Konsekwencji nie udało się jednak uniknąć, bo straż miejska szybko dowiedziała się o zniszczonej blokadzie. Udali się na ul. Piaskową (Wola), przy ulicy zobaczyli zaparkowaną lawetę, a na niej bmw. W bagażniku samochodu schowana była zniszczona blokada. 

Podczas rozmowy ze strażnikami miejskimi kierowca pomocy drogowej oświadczył, że zniszczył blokadę na polecenie właściciela auta. Na miejsce trzeba było wezwać policję, a następnie obaj mężczyźni zostali przekazani w ręce funkcjonariuszy. 

Więcej o:
Komentarze (103)
Kierowca nie chciał zapłacić mandatu za złe parkowanie. Rozbił blokadę młotkiem i odjechał lawetą
Zaloguj się
 • udet1124

  Oceniono 107 razy 89

  Fascynuje mnie sens blokady. Auto źle zaparkowane to sprawimy żeby stało tam jeszcze dłużej. Powinno być holowanie w każdym przypadku. ( ustawa do zmiany)

 • tomvxtomvx

  Oceniono 39 razy 37

  A ta laweta to po co skoro rozbili i zdjęli blokadę? Nie mógł sam odjechać?
  Jak awaria samochodu to się wystawia trójkąt na tylną szybę i mandatu i blokady nie ma. Chyba, że kierujący promilowy i nie chciał ryzykować.

 • laik404

  Oceniono 39 razy 29

  U kolesia dwa organy wyścigują się, który z nich jest mniejszy: wacek czy mózg?

 • Gość

  Oceniono 28 razy 22

  Kierowcy łamiący przepisy drwią sobie w żywe oczy z policji, straży miejskich, z prawa i państwa w ogóle.
  Dopóki nie skończy się powszechna pobłażliwość dla takich osobników dopóty lepiej nie będzie.

 • owrank

  Oceniono 16 razy 16

  Zaangażowanie wszelkiej maści służb w tej historii jest przeciekawe w kontekście sytuacji które zdarzają się coraz częściej czyli gdy obcy kierowca blokuje swoim samochodem cudze (prywatne) miejsce postojowe albo wjazd do cudzej posesji. W takiej sytuacji bezsilność a właściwie ZLEW wszelkiej maści służb jest PORAŻAJĄCY, bo i Policja i Straż Miejska mówi jasno, że w takiej sytuacji prawowity właściciel miejsca jedynie co może to .... wytoczyc sprawe cywilną kierowcy (właścicielowi ?) auta, które blokuje i ...poczekać na wyrok sądu. To nie jest żaden żart tylko rzeczywistość

 • Tree Bron

  Oceniono 26 razy 14

  Co za historia i sam artykuł z duupy.
  Wspomniany wcześniej znajomy? Gdzie wcześniej?
  I po co ta laweta? Jak zdjął blokadę to przecież mógł odjechać.
  A w ogóle to głupek, bo po co ją schował do bagażnika?

 • notremak

  Oceniono 17 razy 11

  Młodzież z BMW... i wystarczy.

 • nessuno

  Oceniono 20 razy 10

  Beemkami zwykła patologia jeździ, a tym szrotem ze zdjęcia, pospawanym z trzech innych to już jakiś totalny przygłup z małym siusiakiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX