Znamy treść maili wysłanych do przedszkoli. "Wszyscy będziecie gryźli piach za to, co mi zrobiliście"

Znamy treść wiadomości, które zostały wysłane we wtorek wieczorem do kilkudziesięciu przedszkoli w Warszawie. Osoba, która je wysłała informowała, że w budynkach są bomby. "Wszyscy będziecie gryźli piach za to, co mi zrobiliście" - napisał. Rzecznik Pragi-Południe dodaje, że wszystkie informacje zostały przekazane do odpowiednich służb.
Zobacz wideo

Rzecznik dzielnicy Praga-Południe poinformował w czwartek o sytuacji związanej z alarmami bombowymi w kilkudziesięciu przedszkolach w Warszawie i jej okolicach. Jak informowaliśmy wcześniej, ponad 30 dyrektorów przedszkoli poinformowało policję o tym, że w środę wieczorem otrzymali maile z groźbą o ładunku wybuchowym podłożonym w placówce. Policja sprawdziła każdy z budynków. 

Alarm bombowy w przedszkolach w Warszawie. Znamy treść wiadomości

Andrzej Opala, rzecznik prasowy dzielnicy Praga-Południe, gdzie maile z groźbami wysłano do aż 19 przedszkoli, poinformował, że dzieci ze wszystkich z nich zostały ewakuowane. Na miejscach pojawiły się specjalistyczne jednostki policji. Opala informuje, że "jak dotąd policja nie potwierdziła podłożenia ładunku w żadnej placówce".

Rzecznik Pragi-Południe dodaje, że wiadomości zostały wysłane we wtorek około godziny 20 lub 21. Podał również do informacji publicznej, jaka była treść maili. Każdy z nich był zatytułowany "Wszyscy zdechniecie!".

W przedszkolu jest bomba! Wybuchnie jutro w południe i wszyscy będziecie gryźli piach za to, co mi zrobiliście

- napisała osoba, która wysłała do przedszkoli w Warszawie wiadomości z groźbą. Andrzej Opala dodaje, że informacje o adresach mailowych, z których zostały wysłane informacje o ładunku wybuchowym są na bieżąco przekazywane do Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością i jego funkcjonariusze pracują nad ustaleniem sprawcy.

Jak informuje "Stołeczna", warszawska policja zajmuje się sprawą. Od początku oceniano, że nie ma realnego zagrożenia. - Groźby zostały ocenione jako o niskim stopniu wiarygodności. Prowadzimy czynności mające na celu znalezienie autora tych maili - informowała w czwartek rano podinsp. Magdalena Bieniek. Jednocześnie stołeczna policja przypomniała, że wysyłanie takich gróźb jest traktowane bardzo poważnie - osobie, która wywołuje celowo alarm, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, grozi do ośmiu lat więzienia. Dodatkowo osoba taka może zostać zobowiązana do pokrycia kosztów, które poniosły służby ratunkowe oraz, w tym przypadku, placówki oświatowe.

Więcej o:
Komentarze (106)
Znamy treść maili wysłanych do przedszkoli. "Wszyscy będziecie gryźli piach za to, co mi zrobiliście"
Zaloguj się
 • dirk.gently

  Oceniono 91 razy 65

  Stawiam hipotezę że dziecko antyszcepionkowca nie dostało się do przedszkola i to jest zemsta.

 • luki.wawa

  Oceniono 34 razy 34

  Widać że ktoś sobie testuje służby. O ile pamiętam na egzaminy też były alarmy i co gdzie ten sprawca. Ktoś ma wiedze is ę bawi

 • wiceherszt

  Oceniono 40 razy 32

  I wszystko jasne. Kolejna ofiara leżakowania i przymusowego karmienia. Było nie nakłaniać do owsianki, to teraz nie byłoby traumy. A tak? Wszyscy będą gryźli piach. Za każdą sekundę leżakowania i za każdy płatek owsianki!

  Ale mam rozwiązanie problemu. Zniesienie obowiązku szkolnego dla wszystkich ofiar leżakowo-kaszkowego terroru. Wtedy delikwenci i delikwentki nie nauczą się czytać i pisać, w związku z powyższym nie będą też w stanie pisać pogróżek!

 • misiek_kukurysiek

  Oceniono 35 razy 29

  Przymusowe drzemki...Który to przedszkolak postanowił się zemścić?

 • awojli55

  Oceniono 29 razy 27

  jestem wrogiem zaostrzania kar ale w tym przypadku osiem lat powinno by ć autentyczną ósemką. I odsiedziane "od dzwonka do dzwonka". Za stres rodziców, dzieci. Gdy mamy do czynienia z ewakuacją sądów, budynków urzędowych to jest łajdactwo. Gdy grozi sie zamachem bombowym na placówki opiekuńcze, szpitale, przedszkola to jest ostatnie zbydlęcenie lub debilizm. a dla takich ludzi konieczna jest długotrwała izolacja.

 • zelig777

  Oceniono 30 razy 24

  Jak sobie przypomnę te cholerne zupy mleczne i niezjadliwe mielone, które pani zawsze kazała zjeść zanim się odeszło do stołu to się wcale nie dziwię, że któryś przedszkolak nie wytrzymał.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 22 razy 18

  W czasie upałów psychozy się zaostrzają...

 • ercu

  Oceniono 40 razy 18

  Jarku to takie prymitywne, straszyc dzieci. Nie powinienes ich obarczać winą za nieudane zycie uczuciowe. Wszak masz kota.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 21 razy 17

  "za to, co mi zrobiliście"

  O wysłanie tych maili podejrzani są wszyscy obecni i byli przedszkolacy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX