Alarmy bombowe w kilkudziesięciu przedszkolach w Warszawie. Policja sprawdza budynki

Dyrektorzy kilkudziesięciu przedszkoli w Warszawie wczoraj wieczorem otrzymali wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych pod te placówki. Policja musi teraz sprawdzić wszystkie budynki, których dotyczy anonimowa groźba.
Zobacz wideo

Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z "Super Expressem" przyznała, że do policji zgłosiło się 32 dyrektorów przedszkoli na terenie Warszawy (głównie w dzielnicach Ursynów i Praga) i okolicznych powiatów, którzy otrzymali informacje na temat podłożonych ładunków wybuchowych. Policjanci obecnie sprawdzają te budynki.

Policja sprawdza kilkadziesiąt warszawskich przedszkoli, gdzie miały zostać podłożone ładunki wybuchowe

Wiadomości miały być przekazane dyrektorom za pośrednictwem e-maila, w którym grożono detonacją ładunków wybuchowych, do której miało dojść w czwartek o godzinie 11. Niektóre z przedszkoli z tego powodu nie zostały dziś w ogóle otwarte. Podobne alarmy ogłoszono także w Poznaniu i Szczecinie.

W Warszawie z tego powodu zamknięto m.in. przedszkole nr 400 przy ulicy Lokajskiego 2, przedszkole numer 352 przy ul. Teligi 3, przedszkole nr 55 przy ul. Cybisa 1, przedszkole nr 318 przy ul. Kochanowskiego 9A, przedszkole nr 366 przy ul. Hawajskiej 7. Według policji wiadomości miały niski stopień wiarygodności, ale konieczne było przeszukanie każdej placówki.

Więcej o: