Zalew Zegrzyński. Jacht z impetem wpłynął w ludzi. Sprawca uciekł, zostawił pana Karola we krwi

Nad Zalewem Zegrzyńskim doszło do wypadku. Jacht z impetem wpłynął w będących w wodzie ludzi. Pan Karol, który został poszkodowany w wypadku, opisał wszystko na Facebooku. Ma kompletnie zniszczoną rękę, może nigdy nie odzyskać czucia w palcach.

Pan Karol spędzał czwartek 20 czerwca nad Zalewem Zegrzyńskim. Razem ze znajomymi postanowił wypożyczyć dmuchany materac, którą po zalewie ciągnie motorówka. Gdy relaksowali się już na wodzie, zauważyli zbliżający się do nich jacht. 

Zalew Zegrzyński. Jacht z impetem wpłynął w ludzi

Młody mężczyzna całą sytuację opisał na swoim Facebooku. Opowiada, że jacht szybko zbliżał się, do miejsca, w którym byli. Spekuluje, że osoba, która nim kierowała chciała zmieścić się między materacem, na którym byli, a motorówką, która go ciągnęła. Niestety się nie udało - jacht z impetem uderzył w pływających. Pan Karol wyleciał w powietrze i wpadł do wody.

Mam złamanie otwarte, pozrywane ścięgna i nerwy, rana otwarta od łokcia do połowy przedramienia, zerwany nerw odpowiadający za czucie w palcach

- opowiada mężczyzna. Chłopak natychmiast trafił do szpitala z poważną raną. Dodaje, że lekarze mówią, że może już do końca życia nie odzyskać czucia w palcach prawej ręki, bo nerwy są całkowicie zerwane. Pozostałe osoby, które były z nim na materacu, dotarły na brzeg poobijane, ale bez dużych obrażeń. Sprawca wypadku w ogóle nie zainteresował się losem osób, które staranował. Pan Karol opowiada, że jacht na chwilę się zatrzymał, a potem szybko odpłynął w kierunku Białobrzegów. 

Poszkodowany nad Zalewem Zegrzyńskim mężczyzna mówi, że sprawa została już zgłoszona na policję i funkcjonariusze poszukują sprawcy. Mimo to prosi wszystkich o udostępnianie jego wpis na Facebooku - chce, aby dotarł do jak największej liczy osób. Zależy mu przede wszystkim na świadkach zdarzenia i osobach, które mogą wiedzieć, kto płynął jachtem.

Podkom. Justyna Stopińska, oficer prasowa w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że udało się już ustalić, kto w dniu wypadku użytkował jacht. - Prowadzone są w tej sprawie czynności i świadkowie zdarzenia zostali już przesłuchani. Nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów - mówi podkom. Stopińska. 

Więcej o:
Komentarze (107)
Zalew Zegrzyński. Jacht z impetem wpłynął w ludzi. Sprawca uciekł, zostawił pana Karola we krwi
Zaloguj się
 • bosman64

  Oceniono 45 razy 45

  Zegluje od wczesnych lat 80tych po polskich jeziorach. To co teraz sie wyrabia na wodzie to jakas porazka. Plywaja ludzie ktorzy nie maja nawet pojecia gdzie sa i jak sie zachowac, ale arogancja i pewnosc siebie to dla nich podstawa.

 • butlun1

  Oceniono 45 razy 21

  Aczkolwiek w starciu jachtu z motorówką zawsze winna jest motorówka. Zgodnie z § 6.03bis p. 3, jednostki o napędzie mechanicznym powinny ustępować drogi wszystkim pozostałym jednostkom. Materac w tej sytuacji był częścia motorówki.

 • lblblblb

  Oceniono 20 razy 20

  Na wodzie nie ma bezwzględnego pierwszeństwa. Wiadomo, kto komu ma ustąpić drogi, ale naczelną zasadą jest uniknięcie kolizji. Skipper jachtu żaglowego, nie zatrzymując się po kolizji i nie udzielając pomocy popełnia przestępstwo bez względu na to czy przysługiwało mu prawo drogi.

 • mcguirre

  Oceniono 20 razy 16

  Czy to był jacht żaglowy czy motorowy ? Teraz każdy głąb kozę sobie wypożyczyć jacht motorowy bez patentu robić co mi się podoba. Takie są efekty. To jak prowadzenie samochodu bez umiejętności i prawa jazdy.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 36 razy 12

  Dobrze, że zrobili wam ten zalew, przynajmniej część z was tam siedzi i nad inne jeziora nie jeździ sr... po krzakach, nie mówiąc już o skutersynach i innych silnikowych pajacach.

 • nessuno

  Oceniono 12 razy 10

  Dla bydła i swołoczy pływajacej po Zalewie to normalka, to samo tyczy się dziczy na skuterach wodnych.
  Wyłapać większość tej hołoty, do wora i do wody.

 • maxwywar2

  Oceniono 10 razy 10

  Kurs sternika motorowodnego w weekend - i takie są efekty w kraju zaludnionym w dużej mierze przez debili nie szanujących życia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX