Z biletem na pociąg komunikacją miejską w Warszawie za darmo. Polregio i WTP łączą siły

Pasażerowie pociągów Polregio będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej w Warszawie za darmo. Bilet na pociąg upoważnia ich do jeżdżenia nią przed 12 godzin przed przyjazdem do stolicy i po niej. Wystarczy udać się do kasy biletowej.

Warszawski Transport Publiczny poinformował we wtorek, że od 1 lipca pasażerowie pociągów Przewozów Regionalnych będą mogli korzystać z warszawskiej komunikacji miejskiej za darmo. Wystarczy udać się do kasy biletowej. 

Pasażerowie Polregio komunikacji miejską w Warszawie za darmo

Chodzi o ofertę "Bilet warszawski z Polregio". Jak będzie działał program? Pasażerowie pociągów Polregio będą mogli jeździć warszawską komunikacją miejską w ciągu 12 godzin przed wyjazdem i po wyjeździe. Chodzi o przejazdy 75-minutowe w 1. strefie biletowej i 90-minutowe w 2. strefie. ZTM tłumaczy, że aby podróż komunikacją była zgodna z zasadami, pasażer pociągu musi posiadać przy sobie dwa odrębne blankiety: bilet jednorazowy na przejazd pociągiem oraz specjalny "Bilet warszawski z Polregio", który można otrzymać w kasie biletowej. Na tym dokumencie kasjer wpisuje numer biletu na pociąg, a podróżny - w sposób trwały i czytelny - godzinę, od której bilet uprawnia do przejazdów pojazdami warszawskiej komunikacji miejskiej.

Więcej o:
Komentarze (12)
Z biletem na pociąg komunikacją miejską w Warszawie za darmo. Polregio i WTP łączą siły
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 12

  "Bilet na pociąg upoważnia ich do jeżdżenia nią przed 12 godzin przed przyjazdem do stolicy i po niej."
  =================================
  Czy ktoś z redakcji jest w stanie wytłumaczyć mi ten bełkot?
  Ja od dawna domyślam się, że dziewczę używające pseudonimu redakcyjnego "as" nie jest w pełni sprawne intelektualnie i że zatrudnianie takich osób jest bardzo szlachetne, ale na Boga, niech KTOŚ te jej teksty przed opublikowaniem sprawdza! Bo czy tak trudno napisać , że pasażerowie Polregio, otrzymają dodatkowy bilet, upoważniający ich do bezpłatnego korzystania z warszawskiej komunikacji miejskiej przez 12 godzin od chwili przyjazdu do stolicy?

 • kacykmoralny

  Oceniono 7 razy 7

  " Bilet na pociąg upoważnia ich do jeżdżenia nią przed 12 godzin przed przyjazdem do stolicy"
  Przed przyjazdem do stolicy mogę jeździć 12 godzin po stolicy?

 • striepo

  Oceniono 6 razy 6

  Bardziej utrudnić nie można.
  W DE działa to tak: chcąc jechać np Berlin Frankfurt Oder pociagiem regionalnym kupuje sobie bilet w biletomacie powiedzmy dzien wczesniej i bilet upowaznia na dojazd na dworzec komunikacja miejską, przejazd pociagiem do Frankfurtu jak i dojazd do "domu" komunikacja we Frankfurcie.
  Da sie ?
  A w PL trzeba wszystko komplikować.
  Utworzyc najlepiej jeszcze jedna spolke kolejową i dorzucić kilka kategorii pociągów by zycie stalo sie prostsze

 • kapitan.kirk

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo ładnie; tylko że przecież Polregio praktycznie w Warszawie nie jeździ - chyba kilka par pociągów dziennie do Łodzi i to wszystko :-)

 • emes-nju

  Oceniono 2 razy 2

  Tja... Dwa blankiety, ręczne wypisywanie (co oczywiście ucieszy nieznających polskiego gości zagranicznych :P ) i zapewne wiele prawnych wywijasów "drobnym druczkiem" (i tylko na stronie internetowej), żeby jak najskuteczniej łoić podróżnych mandatami za najmniejsze uchybienie.

  A można prościej (tylko po co?). Kilka lat temu podróżowałem odpowiednikiem naszego pędzilino (był prawie taki sam jak nasz, tylko że jechał jakieś dwa razy szybciej :P ) z Malagi do Madrytu. Na stacji w Madrycie poszedłem do informacji, żeby dowiedzieć się jak dojechać do hotelu. Pan powiedział mi, w którą linię metra mam wsiąść i wskazał punkt obsługi pasażerów komunikacji miejskiej, gdzie na podstawie biletu z pociągu dostanę darmową wejściówkę otwierającą bramkę. W punkcie obsługi nie zamieniłem nawet jednego słowa - miła pani na widok biletu kolejowego wydała mi z uśmiechem wejściówkę. Nie musiałem też robić po hiszpańsku odręcznych dopisków na bilecie :P

 • tomasz.rze

  Oceniono 1 raz 1

  Godzinę trzeba wpisać ręcznie...
  A długopisem można?
  I czy może być czerwonym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX