109 km/h na łuku w terenie zabudowanym. Policja zabrała kierowcy prawo jazdy i ukarała punktami

Policja z Otwocka zatrzymała nieodpowiedzialnego kierowcę z województwa lubelskiego. 52-latek jechał w terenie zabudowanym dwa razy za szybko i łamał inne przepisy drogowe. Stracił przez to prawo jazdy, a na jego koncie pojawiło się 15 punktów karnych.
Zobacz wideo

Długi weekend czerwcowy i początek wakacji oznacza wzmożony ruch na drogach. Oprócz większej ilości kierowców, będzie także więcej patroli policyjnej drogówki. Funkcjonariusze już teraz apelują o ostrożność i ostrzegają, że nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców. 

Otwocka. Nieodpowiedzialna jazda kierowcy z Lubelszczyzny

W ramach ostrzeżenia policja z Otwocka opublikowała film, na którym widać nieodpowiedzialną jazdę 52-letniego mężczyzny pochodzącego z województwa lubelskiego. Kierowca osobowego bmw złamał kilka przepisów drogowych jadąc drogą wojewódzką nr 801 w miejscowości Dziecinów pod Warszawą (gmina Celestynów). Na nagraniu zarejestrowanym przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego widać, że 52-latek wyprzedza na łuku drogi, przejeżdżając przy tym dwie linie ciągłe. W dodatku jechał w terenie zabudowanym dwukrotnie szybciej niż przewiduje prawo - na jego prędkościomierzu było aż 109 km/h. Mieszkaniec Lubelszczyzny został surowo ukarany - otrzymał mandat i 15 punktów karnych, dodatkowo policjanci postanowili również zatrzymać jego prawo jazdy. 

Niech ten przykład będzie wystarczającą przestrogą, że przepisów łamać nie wolno. Ci, którzy stworzą swoim zachowaniem niebezpieczeństwo na drodze, będą mieli zatrzymane prawo jazdy 

- piszą policjanci z Otwocka

Więcej o: