Hulajnoga spadła na samochód zaparkowany pod mostem Poniatowskiego. Sprawcy grozi więzienie

Z mostu Poniatowskiego w Warszawie spadła hulajnoga, która wylądowała później na zaparkowanym niżej samochodzie. Straty są ogromne, a właścicielka auta i policja podejrzewają, że ktoś bezmyślnie wyrzucił pojazd przez barierkę. Osobie odpowiedzialnej za to może grozić nawet pięć lat więzienia.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na moście Poniatowskiego w Warszawie. Jak pisze poszkodowana mieszkanka Powiśla w nocy z 15 na 16 czerwca ktoś zrzucił z mostu hulajnogę elektryczną. Na jej nieszczęście pojazd wylądował na samochodzie kobiety, który był zaparkowany na dole.

Powiśle. Zrzucił hulajnogę z mostu Poniatowskiego. Szuka go policja

Teraz pani Magdalena prosi mieszkańców o pomoc. Apeluje na Facebooku, aby każdy, kto wie coś na temat osoby, która mogła zrzucić hulajnogę, poinformował o tym policję w Śródmieściu lub ją osobiście. Postępowanie w kierunku uszkodzenia mienia prowadzi już wspomniana śródmiejska komenda. Straty związane z uszkodzeniem samochodu szacowane są na 4 tysiące złotych. Policja informuje, że osoba, która dopuściła się tego czynu może usłyszeć zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi nawet do pięciu lat więzienia lub grzywna. 

Pani Magdalena, której samochód został poważnie uszkodzony, zwraca jednak uwagę na jeszcze jedną rzecz. Kobieta twierdzi, że osoba, która zrzuciła hulajnogę z mostu Poniatowskiego, mogła być pod wpływem alkoholu (poszkodowana pisze o "mężczyźnie", ale na teraz nie ma informacji o płci sprawcy - red.). 

Powiśle. Hulajnoga uszkodziła samochód zaparkowany pod mostem PoniatowskiegoPowiśle. Hulajnoga uszkodziła samochód zaparkowany pod mostem Poniatowskiego Fot. Screen Facebook

Ile jeszcze jako mieszkańcy wytrzymamy dewastowanie naszej dzielnicy? Może najwyższy czas coś z tym zrobić? Samochód, samochodem, ale strach pomyśleć, co by się stało, gdyby ktoś tamtędy przechodził albo właśnie parkował auto

- pisze oburzona mieszkanka Powiśla

Więcej o: