Radny z Żoliborza podzielił się ekologicznym i tanim sposobem na komary. "Działa. Polecam"

Komary w Warszawie to nadal utrapienie mieszkańców. Choć niektórzy chcieliby, aby władze miasta ostro zareagowały i zarządziły np. opryski, to są znacznie prostsze sposoby walki z nimi. Łukasz Porębski, radny z Żoliborza, podzielił się sposobem na komary, który jest prosty, ekologiczny i tani.
Zobacz wideo

Sposób na komary jest znacznie prostszy niż wydaje się niektórym. Do walki z komarami nie trzeba angażować wojska, rozpylać szkodliwych substancji ani wylewać na siebie litrów środków odstraszających owady.  

Sposób na komary. Radny z Żoliborza podzielił się prostym, tanim sposobem

Radny Łukasz Porębski opublikował na Facebooku post, w którym dzieli się swoim sposobem na komary, które nękają warszawiaków od ponad tygodnia.

Sposób jest prosty. Trzeba kupić roślinę doniczkową o potocznej nazwie komarzyca, a właściwej Plektrantus koleusowaty (Plectranthus glabratus - gatunek rośliny należący do rodziny jasnotowatych

- napisał radny z Żoliborza. 

Tłumaczy, że roślina wydziela zapach, który nie jest zauważalny dla ludzi, ale komary do nienawidzą. Wystarczy ustawić doniczkę z komarzycą przy otwartym oknie, a uciążliwe owady będą z daleka omijać nasz dom. Co więcej, okazuje się również, że sposób jest nie tylko prosty i ekologiczny, ale także tani. Doniczkowa komarzyca kosztuje około czterech złotych. "Sprawdzone. Działa. Polecam" - pisze radny Porębski. 

Komary w Warszawie. Czy będą opryski?

Warszawiacy mówią o "pladze" komarów od ponad tygodnia. Część z nich żąda, aby władze miasta wykonało opryski chemiczne, dzięki którym owady zostałyby zupełnie unicestwione. Dominika Wiśniewska z warszawskiego ratusza informuje jednak, że miasto nie zdecyduje się na taki krok, ponieważ chemikalia są bardzo szkodliwe zarówno dla środowiska, jak i dla ludzi. - Opryski są nieskuteczne, bo już po pierwszym deszczu te chemikalia się zmywają i nie przynoszą żadnego skutku - dodaje Wiśniewska. 

Podobnego zdania jest ekspert doktor Piotr Tykarski z Zakładu Ekologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dr Tykarski mówił w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że wielkoobszarowe działania są niebezpieczne dla przyrody i bardzo trudno byłoby oszacować straty, które mogłyby wywołać. 

- Jeśli upały będą się utrzymywać bez opadów deszczu, to można podejrzewać, że komary nie będą miały warunków do rozwoju i będzie ich mniej. Jeśli jednak pogoda będzie przeplatana - wilgotno, gorąco, wilgotno, gorąco - to populacja komarów na pewno będzie duża - przewiduje także dr Piotr Tykarski.

Więcej o:
Komentarze (85)
Radny z Żoliborza podzielił się ekologicznym i tanim sposobem na komary. "Działa. Polecam"
Zaloguj się
 • la_bola

  Oceniono 65 razy 49

  Ludzi pogięło. Przeszkadza trawka na trawnikach wyższa niż 2 cm, drzewa, bo jesienią trzeba grabić liście, ptaki, bo sr.ją i śpiewają... W czym komu przeszkadzały pszczoły, że zalał całą pasiekę pianką budowlaną - nie wiem, ale pewnie też miał jakiś arcyważny powód.
  A potem są jęki: że kleszcze się mnożą, upały nie do zniesienia, w Bałtyku sinice, na terenach zamieszkanych powodzie i trąby powietrzne, i pietruszka po 20 zł.
  Do tego zachęty rządzących, żeby się mnożyć na potęgę, bo nie będzie kto miał nakręcać PKB i pracować na nasze emerytury.
  Tak, mnóżmy się dalej, opryskujmy, betonujmy... a wkrótce pozabijamy się o szklankę wody i skrawek cienia. Wiem, że nawet jeśli my nie będziemy mnożyć się jak króliki, zrobią to Chińczycy, Hindusi i Arabowie. Tym sposobem, rywalizując między rasami i narodami, wszyscy staliśmy się zagrożonym gatunkiem.

 • aquanta

  Oceniono 53 razy 49

  U mnie na blokach są zamontowane budki dla Jeżyków. Wszystkie zamieszkałe. Chmary tych ptaków latają. codziennie od 18 mam wszystkie możliwe okna otwarte i jak na razie przedarł się jeden komar.

 • siwywaldi

  Oceniono 54 razy 48

  Komar, owad pospolity
  rodzaj: żeński, jadowity.
  Małe takie nie pozorne
  na trucizny to odporne.
  Kiedy tylko zmrok zapada
  poprzez okno sku...el wpada
  i gdy światła gasną w sali
  słychać mendę już z oddali.
  Bzyka franca całą noc
  nie pomoże nawet koc
  A gdy rano z łóżka wstajesz
  to nerwicy wnet dostajesz.
  Swędzi noga swędzi ręka
  a ta łajza nie wymięka,
  Taki mały a ma moc
  i tak k...... jest co noc !!! :-))

 • spyderman2

  Oceniono 50 razy 24

  a czy jest jakiś sposób na pasożyty zwane złodzieje z piss???

 • la_bola

  Oceniono 27 razy 21

  W domu taka roślina to świetna sprawa, ale chodzić po mieście z jej bukietem trochę niewygodnie. A komary gryzą przede wszystkim na dworze.
  PS Jestem przeciwko opryskom. Już i tak za dużo chemicznie narozrabialiśmy w przyrodzie i teraz mamy efekty.

 • kriso135

  Oceniono 57 razy 19

  Rozumiem, że jak pan radny wychodzi z domu to przywiązuje sobie doniczkę do pleców

 • m.godwin

  Oceniono 19 razy 17

  Komarzyca działa, a co z kaczeńcami? Może by tak nasadzić na Żoliborzu.

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 34 razy 14

  Znalazł sposób na komary.
  Komary go nienawidzą.
  Komar płakał jak odlatywał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX