Park Wodny Moczydło oficjalnie otwarty. Setki chętnych do wodnych atrakcji. "Upał, a kolejka gigantyczna"

W sobotę po remoncie oficjalnie otwarto Park Wodny Moczydło. Do dyspozycji warszawiaków są m.in. wodny plac zabaw, a także nowy basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, kilka zjeżdżalni, leżaki wodne czy siatka wspinaczkowa. Atrakcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. "Kolejka gigantyczna. Długo się stało, po 2,5 godzinach musiałem zrezygnować" - skarżą się niektórzy.
Zobacz wideo

W sobotę 15 czerwca oficjalnie otwarto Park Wodny Moczydło. Obiekt był wcześniej modernizowany - na jego remont wydano łącznie 26 mln złotych. Efekty są spektakularne - na Woli powstał wielki, wodny park. Do dyspozycji warszawiaków jest m.in. nowy basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci i wodny plac zabaw. Fani wodnych rekreacji mogą też skorzystać z kilku zjeżdżalni, siatki wspinaczkowej czy leżaków wodnych. Basen jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na terenie Parku Wodnego Moczydło jest też miejsce do gry w piłkę nożną i siatkową, a także boiska do koszykówki i plac zabaw. 

Park Moczydło otwarty, gigantyczna kolejka do wejścia. "Każdy się rzucił"

Oficjalne otwarcie Parku Wodnego Moczydło odbyło się w sobotę o godzinie 9, ale mieszkańcy skarżą się, że już wcześniej przed wejściem na teren parku ustawiały się długie kolejki osób chętnych do skorzystania z atrakcji. Niektórzy piszą, że po ponad 2 godzinach czekania na wejście na teren obiektu musieli zrezygnować. Dodają, że nie działały biletomaty, a wejściówki do parku można kupować jedynie w trzech kasach stacjonarnych, co opóźniało procedurę.

Ludzie z maleńkim dziećmi stoją w 2-godzinnej kolejce w pełnym słońcu
To było do przewidzenia, każdy się rzucił, a dodatkowo jest sobota. Sznur ludzi gigantyczny
Upał, kolejka gigantyczna. Długo się stało, po 2,5 godzinach musiałem zrezygnować. Córka 10 letnia nie mogła wytrzymać upału
Skandal te kolejki. Biletomaty nie działają. Nas po 2 godzinach nieruszającej się kolejki już nie ma. Problem mega łatwy do przewidzenia. 3 kasjerki na 3000 ludzi

- skarżą się mieszkańcy na stronie organizatora.

Park Wodny Moczydło znajduje się przy ulicy Górczewskiej 69/73. Po otwarciu będzie czynny 7 dni w tygodniu, od godziny 9.00 do godziny 19.00. W sobotę dzieci do ukończenia 13. roku życia mogą kupić bilet za złotówkę (na podstawie legitymacji szkolnej), a dzieci do 4. roku życia wchodzą za darmo. 

Na otwarcie czeka jeszcze jedna wolska pływalnia - Delfin przy ul. Kasprzaka. Obiekt został zamknięty w styczniu ubiegłego roku na czas generalnego remontu, który nieco się przedłużył. W styczniu władze dzielnicy podawały, że prace zostaną zakończone na przełomie marca i kwietnia. Ostatecznie - jak poinformował w sobotę burmistrz Woli - basen został oddany do użytku i będzie dostępny od 26 czerwca.

Więcej o: